Zadaj pytanie

Klata nie rosnie

Witam, mam problem z klatka piersiowa. Waga co tydzień idzie w górę o 500 700g każda inna partia rośnie a klatka cały czas stoi w miejscu. Czy mogę zacząć ćwiczyć na 2 razy w tyg? Czy mogę jakoś inaczej ruszyć ja do wzrostu. Na klate robię 4 ćwiczenia po 3 serię od 8 do 12 powtórzeń. Dodam że siła poszła trosze w górę bo wyciskalem 80kg teraz wyciska 90kg
158
0

Witam

Warto przeanalizować ćwiczenia, które wykonujesz na klatkę. Pamiętaj, że mięśnie rosną wówczas gdy odpoczywają, stąd zwiększenie ilości treningów na tę partię mięśniową nie koniecznie musi przynieść oczekiwany skutek. Na pewno, zgodnie z zasadą priorytetu treningowego, klatkę wykonuj jako pierwszą partię na trenigu, gdy masz najwyższy poziom energii.

Wzrost siły nie zawsze idzie w parze z zwiększaniem masy mięśniowej. Jedno z ćwiczeń na klatkę niech będzie ściśle podyktowane budowaniu siły (np. progresja obciążenia i malejąca w seriach ilość powtórzeń). W pozostałych ćwiczeniach spróbuj zwiększyć intensywność treningową poprzez np. wydłużenie tempa wykonywania ćwiczeń (czas trwania poszczególnych powtórzeń). Wygląd klatki to głównie jej górna część, stąd staraj się uwzględnić w planie treningowym ćwiczenia w wersji leżąc głową do góry.

 

Powodzenia

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie