Zadaj pytanie
1 października 2018 20:55

Ćwiczenia w wieku 11 lat

Witam, mam 11 lat i chciałbym zacząć ćwiczyć na poważnie. Zawsze ćwiczyłem jakieś pompki itp ale teraz chciałbym wiedzieć jaką dietę mniej więcej trzymać i gdyby ktoś miał czas aby rozpisać mi ćwiczenia na każdy dzień tygodnia (może komuś się zachcę). Ćwiczenia robię w domu więc takie domowe ćwiczenia. Z (Jak coś źle napisałem i ma być konkretnie to napiszę) Z góry dziękuję!
339
0

Witam

Ćwiczenia siłowe można uprawiać w każdym wieku. Jednak pamiętaj, że się rozwijasz, intensywnie rośniesz i istotne jest żebyś nabył prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń. Ćwicząc bez opieki możesz utrwalać błędne nawyki ruchowe, które grożą powstawaniem wad postawy.

Z tego względu myślę, że lepiej żebyś ćwiczył pod opieką wykwalifikowanego instruktora, który zaprogramuje trening zapewniający harmonijny rozwój całego ciała. Na początku sugeruję wykonywać trening obwodowy 3 razy w tygodniu. Polega on na wykonywaniu na każdym treningu po jednym ćwiczeniu na każdą grupę mięśniową w następującej kolejności np. wyciskanie sztangielek leżąc na ławce płaskiej (m. klatki piersiowej), przyciąganie drążka górnego wyciągu do karku (m. grzbietu), wyciskanie sztangielek stojąc (m. naramienne), zginanie przedramion z sztangą stojąc (m. dwugłowe), wyprosty przedramion z drążkiem górnego wyciągu (tricepsy), spięcia brzucha leżąc tyłem (m. brzucha), wykroki z sztangielkami (m. nóg)

Co do diety na razie skup się żeby jeść regularnie (5-6 posiłków) i różnorodnie. Na talerzu zawsze powinna znajdować się mała porcja białka (np. mięso, twaróg, wędlina), dużo większa porcja węglowodanów (np. pieczywo, kasza, ryż, płatki) i odrobina zdrowego tłuszczu (np. oleje, orzechy). Przed treningiem zawsze spożyj posiłek (1-2 godziny), nigdy nie ćwicz "na głodnego". Bezpośrednio po zakończeniu wysiłku spożyj coś energetycznego np. banany, biały ryż. Pamiętaj o piciu wody w czasie treningu.

Powodzenia

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie