Zadaj pytanie
17 października 2018 18:57

Czy trening pośladków wyszczupli uda?

Witam,
Mam 16 lat i mam znaczną nadwagę. Niedawno zaczęłam swoją przygodę z odchudzaniem, zmieniłam nawyki żywieniowe i chciałabym zacząć ćwiczyć. Czytając wiele wypowiedzi na ten temat stwierdzam, że zdania są podzielone i szczerze mówiąc, sama nie wiem od czego zacząć. Myślałam o tym, aby zacząć robić trening pośladków bo chciałabym je ujędrnić (ćwiczenia typu hip thrust). Innego dnia mogłabym robić trening kardio, jeździć na rowerze stacjonarnym itd. Czy w ten sposób jest możliwość, że przez np. kardio będę robić się szczuplejsza, jednocześnie rozbudowując i modelując pośladki? Nie mam doświadczenia w ćwiczeniach, więc bardzo liczę na jakąkolwiek poradę.
274
0

Hej

 

Treningi aerobowe, cardio niestety nie wpływają na ukształtowanie sylwetki. Dzięki takim wysiłkom zmuszamy organizm do korzystania z tkanki tłuszczowej. Jeżeli oczekujesz fajnej transformacji sylwetki koniecznie włącz trening siłowy. Ćwiczenia modelujące pośladki, nogi możesz wykonywać także w zaciszu domowym. Kluczem w ich skuteczności jest duża ilość powtórzeń i zachowanie wolnego tempa wykonywania. Dzięki temu zwiększamy zaangażowanie mięśniowe tego obszaru ciała. Jako dodatkowe obciążenie możesz wykorzystać np. 5l butelki z wodą. Zacznij na początek co drugi dzień wykonywać podstawowe ćwiczenia jak: wykroki i zakroki trzymając obciążenie w dłoniach, przysiady rozkroczne trzymając obciążenie w dłoniach między nogami (dodatkowo możesz na kolana założyć taśmę treningową i przez całe ćwiczenie utrzymywać ją w napięciu), przysiady, wypychanie bioder leżąc tyłem z obciążeniem trzymanym na biodrach. Mając do dyspozycji elastyczne taśmy treningowe możesz wykonywać: unoszenie nogi stojąc i leżąc, odwodzenia nogi stojąc (unoszenia nogi bokiem). Staraj się we wszystkich ćwiczeniach utrzymać przynajmniej 20 powtórzeń w seriach, wykonuj je bardzo powoli (spróbuj każde powtórzenie odliczać np. powoli do 10). Wykonuj przynajmniej 3 serie każdego ćwiczenia.

Treningi aerobowe możesz podejmować każdego dnia. W dni z treningiem siłowym wykonuj je bezpośrednio po nich. Wysiłek cardio, jeżeli ma służyć odchudzaniu powinien trwać przynajmniej 30 minut. Nie zapomnij w jego trakcie pić dużych ilości wody (woda pomaga spalić tłuszcz!).

 

 Powodzenia, trzymam kciuku!

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie