Zadaj pytanie

Czemu rośnie brzuch na deficycie

Witam od jakiegoś czasu jestem na masie. Tzn prubuje być bo nie mogę zjeść tyle kalorii ile powinienem. Moje zapotrzebowanie to ok 3200kalori powinienem jeść jakieś 3400 3500 żeby zwiększyć masę, a jem jakieś 2800 w porywach do 300kalori i cały czas rośnie mi brzuch. Dlaczego tak się dzieje ze jem mniej niż wynosi moje zapotrzebowanie a brzuch stałe rośnie mam już 97 w pasie 180cm w, rostu i 93kg
133
0

Witam. Spróbuj kilku rzeczy :

  1. Przyjrzyj się swojemu treningowi, spróbuj wykonywać cardio, o średniej i wysokiej intensywności, to rozpędzi Metabolizm.
  2. Możliwe, że jesz zbyt dużo węglowodanów i kalorii jak na Twój somatotyp.
  3. Możliwe, że masz problem z utrzymaniem cukru we krwi -  insulinooproność, patrz punkt 3 .
  4. Twój poziom tkanki tłuszczowej jest zbyt duży i Twój organizm źle odbiera wszelkie źródła pożywienia magazynując je w tłuszcz, a nie hipertroficznie dla mięśni.

By efektywnie budować masę mięśniową, na starcie poziom tkanki tłuszczowej nie powinien przekraczać 12 %. Tak jak napisałem w ostatnim punkcie prawdopodobnie to jest przyczyna zahamowania Twojego rozwoju.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie