Zadaj pytanie
24 listopada 2018 14:29

Jak nabrać masy i rozbudowac mięśnie

Witam , mam 14 lat . Moja waga wynosi 43 a wzrost 154 , mam niedowagę . Od niedawna ćwiczę pośladki oraz staram się wprowadzić nadwyżkę kaloryczną . Chcialabym nabrać kształtów oraz rozbudować mięśnie . Nie mam pojęcia jakiej diety użyć oraz jaki trening wykonywac dlatego liczę na pomoc
154
3
dodał odpowiedź 24 listopada 2018 20:50
Witaj. Ogólnie na masę ćwiczy się 4 serie 8-10 powt i ok 60-90 sek przerwy między seriami. Moga być po 3 a później 4 cwiczenia. Nie zapomnij o rozgrzewce... Wprowadź więcej jedzenia, zrób sobie dietę. Nie zapominaj o węglowodanach i białku ponieważ jest to niezbędne do budowania mięśni. Ważniejsze są posiłki okołotreningowe. Jeśli masz jeszcze jakiś problem to się odezwij. Pozdrawiam :)
dodał komentarz 24 listopada 2018 21:05
Dziękuję bardzo:-) chciałabym jeszcze widzieć jakie ćwiczenia wykonywać ponieważ nie mogę nigdzie znaleźć w wersji dla kobiet , w domu . Głównie chodzi mi o rozbudowe mięśni ud i pośladków . Również pozdrawiam:-)
dodał komentarz 24 listopada 2018 21:19
Tym się sugeruj: https://www.womenshealth.pl/fitness/Bez-karnetu-cwiczenia-w-domu,5713,1 . To są dobre ćwiczenia, jednak wymagają cierpliwości. Bazuj na przysiadach i unoszeniach bioder. Do tego weź baniak z wodą, na pewno pomoże :))
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie