Zadaj pytanie

Czy ciągnąć dalej masę

Cześć, mam 180cm wzrostu 95kg i 99cm w pasie. Nogi mam chude lydka 43cm udo 63cm ręce też nie duże przedramie 34cm biceps 40cm klatka 107cm. Moje pytanie czy mając taki obwód pasa mogę budować dalej mięśnie czy to już idzie tylko tłuszcz, czy lepiej zredukować tylko jak zrobię redukcję to już wogole nic ze mnie. Ie zostanie? Nie zależy mi na chudej atletycznej wyrzezbionej sylwetce tylko chce być duży i silny ale też nie ulany do 35% bf
134
0

Witam. Generalnie najlepsze efekty w procesie budowy masę mięśniowej osiągniesz startując z dość niskiej ilości tkanki tłuszczowej w pozycji startowej. Twój brzuch rośnie bo poziom tkanki tłuszczowej jest zbyt duży i Twój organizm źle odbiera wszelkie źródła pożywienia magazynując je w tłuszcz, a nie hipertroficznie dla mięśni. Dlatego proponuje najpierw zredukować nieco ilość tkanki tłuszczowej i dopiero w następnej kolejności zacząć proces budowy beztłuszczowej masy mięśniowej.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie