Zadaj pytanie

Mięśnie brzucha.

Witam wszystkich. Mam następujące pytanie czy jeżeli cwicze kalinistykę ( w sumie od nie dawna) i mój plan treningowy składa się z ćwiczeń:
wykroki 3 serie po 12(na strone)
krzesło przy ścianie- 3 seriepo 1minute
Pompki - 4 serie po 10 powtórzeń
Przysiady - 4 serie po 12 powtórzeń
Unoszenie nóg - 4 serie po 8 powtórzeń
Mostek - 4 serie po 10 powtórzeń
Brzuszki- 4 serie po 15
brzuszki skośne- 4serie po 15 ( na strone)

Ważę w okolicach 75kg
poziom tkanki tłuszczowej wynosi ok 19.7 ( tak podaje strona)
wzrost 175cm

to po ilu mniej/więcej dniach powinno widać jakieś rezultaty co do brzucha (cel to kaloryfer) i jakie ćwiczenia można jeszcze dodać do planu treningowego?
diety niestety nie wiem jak ułożyć więc jakiejś porządnej brak ale staram się jadać zdrowo i mało kalorycznie.
234
0

Witam

 

W przypadku brzucha sprawa nie jest taka prosta. Brzuch możesz katować co dzień ale jeżeli nie towarzyszy temu odpowiednia dieta może być on cały czas przykryty warstwą tłuszczu. Efekty treningu zależą od jakiego stanu tej grupy mięśniowej zaczynasz (czy jest mocna zatłuszczona). Nie napisałeś jak często wykonujesz trening w tygodniu. W przypadku mięśni brzucha, które należą do mięśni posturalnych, można ( a nawet wskazane jest) trenować je co dzień. Pamiętaj, że w przypadku tej grupy mięśniowej niezwykle ważna jest prawidłowa technika wykonywania ćwiczeń. Chcąc maksymalnie zaangażować mięśnie brzucha zachowuj zawsze zaokrąglone plecy w odcinku lędźwiowym (tzw. „koci grzbiet”). Sugeruję zwiększyć ilość serii i powtórzeń. W miarę wzrostu wytrenowania możesz nawet dojść do 50 powt. w serii.

Pragnąc uzyskać „kaloryfer” sugeruje wykonywać dodatkowo każdego dnia rano na czczo kilka serii (np. 5 – 8 serii po 30 – 50 powt.) prostych spięć z stopami opartymi o ścianę (lub podudzia na łóżku/krześle). Zajmie to maksymalnie 10 minut a doskonale zintensyfikuje trening brzucha. Stopy i podudzia układaj w taki sposób, żeby dolna część miednicy była oderwana od podłoża.

 

Powodzenia

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie