Zadaj pytanie
20 grudnia 2018 18:12

Ból serca po kreatynie

Witam.
Piszę z zapytaniem odnośnie bólu serca po kreatynie (pytanie dotyczy stanu mojego chłopaka). Ćwiczy od dwóch lat i od dwóch lat bierze kreatynę - Dorian Yates creagen. Od jakiegoś czasu zaczął brać universal storm i tutaj pojawiły się dziwne objawy. Często boli go serce, raz zrobiło mu się zwyczajnie słabo. Ma lekko przyspieszone bicie serca (ale w granicach normy). Umówiłam go do kardiologa i na badanie echa serca, ale wizyta dopiero po Nowym Roku. Stad moje pytanie tutaj, czy jest to możliwe, ze przez nowa kreatynę urósł mu mięsień sercowy? Wiem, ze to może głupio brzmieć, ale mimo wszystko po kreatynie rosną mięśnie nawet te niećwiczone, a serce jak wiadomo, tez jest przecież mięśniem... Czy ktoś miał podobnie? Sięgnął porady lekarza?
Z góry dziękuję i proszę o odpowiedź.
338
1

WItam.

Suplementacja kreatyną jest bardzo rozsądnym rozwiązaniem. Myśle, że nie ma powodów do obaw. Możecie sprobować odstawić na jakiś czas i zobaczyć czy będzie coś się działo. Obawiam się jednak, że bóle serca mogą pojawiać się od jakiegoś poważniejszego „towaru”.

Porozmawiaj z chłopakiem.

dodał odpowiedź 21 stycznia 2019 13:56
Dziękuję za odpowiedź. Na szczęście poza białkiem, kreatyną, przedtreningówkami i bcaa nie bierze nic innego. Byliśmy u kardiologa, okazało się, że ma wadę wrodzoną (lekko powiększoną komorę sercową). Ogólnie nic poważnego, nie musi niczego odstawiać. Jeszcze raz dzięki za odpowiedź!
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie