Zadaj pytanie
8 stycznia 2019 17:26

Czy mogę przytyć zamiast schudnąć?

Witam, postanowiłam w końcu coś ze sobą zrobić. Zaczęłam od obliczenia zapotrzebowania i wyszło około 2400kcal(waga:74kg, wzrost:176cm,16 lat) odjęłam 20% zapotrzebowania i wyszło 1920kcal, 111B/55T/145W/ rozpisałam dietę i się przeraziłam porcjami... nie jesten w stanie ich zjeść.. wcześniej jadłam naprawdę mało około 900kcal. Czy wchodząc na tą kalorykę jedząc wcześniej mało przytyję? Czy jestem w stanie spalac na tych kaloriach tluszcz?
Czy mogę jeść tak dużo?

Przykładowy dzień:
Do obiadu są jeszcze brokuły 150g

Kolacja:
Ogórek 40g
Twarożek chudy 120g
2 plastry szynki
2 wafle ryżowe
265
0

Witaj,

Prawa jest taka, że tkankę tłuszczową tracimy po przez ujemny bilans kaloryczny, wysiłek fizyczny jak i ustabilizowany hormonalnie jak i metabolicznie organizm.

Nie ważne z jakich kalorii zaczynamy swój plan żywieniowy, zasada jest taka że zawsze dodajemy kalorie powoli i stopniowo. Skok  z 900 kcal na 1900 kcal i tak byłby dla organizmu dużym  zaskoczeniem i z całą pewnością przybieranie na wadze było by nie uniknione. Zwiększył bym podaż zdrowych tłuszczy w danym planie żywieniowym,  zmniejszył ilość węglowodanów do około 150g, białko zostawił na takim poziomie jakie jest  na dany moment. Jeśli ,,ma pani dolegliwości  trawienne po spożyciu produktów zawierających laktozę bądź gluten zalecił bym ich wyeliminowanie. Najlepsza opcja w tym wypadku jest skonsultowanie się z dobrym dietetykiem bądź trenerem. Takie kwestie są bardzo spersonalizowane.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie