Zadaj pytanie
14 stycznia 2019 19:26

Kondycja

Witam
Mam pytanie odnośnie kondycji. Otóż przez 4 lata ćwiczyłam i zdrowo się odżywiałam ale niestety przez wypadek miałam rok przerwy. 3 dni temu wróciłam do ćwiczeń ale moja kondycja jest mega słaba. Ile czasu potrzebuję aby wrócić do formy? Dawniej biegałam 50 minut teraz po 10-15 min. już nie daję rady. Oczywiście zdrowo się odżywiam (5 posiłków dziennie co 3-4 h)
Mam biegać na razie tyle ile daje radę czy codziennie zwiększać czas co 1minute ? 2?
Proszę o podpowiedź
Z góry dzięki
228
2

WItam.

powrót do treningów po przerwie to nic prostego. Potrzeba tutaj dużo wytrwałości i konsekwencji. Na początku wykonuj marszobiegi, nie szarżuj z tempem. Biegaj na tętnie 70 %-80% swojego tętna maksymalnego. Pokonuj mniejsze dystanse w wolniejszym tempie, z czasem podkręcaj tempo i długość odcinka. Nie załamuj się, budowa wytrzymałości to długotrwały i mozolny proces.

dodał odpowiedź 29 stycznia 2019 17:11
dziękuję bardzo za odpowiedź .Pozdrawiam :)
dodał odpowiedź 29 stycznia 2019 17:24
A jeszcze jedno pytanie :) Ile razy w tygodniu ćwiczyć ?
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie