Zadaj pytanie

witaminy dla sportowca

Wita.
Chciałbym się dowiedzieć jakie mogłabym brać witamino .
12 lat trenowałam siatkówkę miałam 3 lata przerwy , aktualnie od pół rok regularnie chodzę na siłownie 5x w tygodniu , moje treningi są dość mocno intensywne jest to połączenie cardio + ćwiczenia siłowe .
438
0

Witaj,

Najskuteczniejszym sposobem jest dobranie dawek poszczególnych witamin i makro elementów pod wyniki badań laboratoryjnych pokazujących ich niedobory. Prawda jest taka że nie każdego stać na zróżnicowany panel badan.

Powinna Pani zainwestować w dobry preparat zawierający magnez lub zakup stacku z magnezem, ZMA. Prozdrowotnie kwasy tłuszczowe Omega-3 2-3g dziennie, witamina K2 z D3, witaminy z grupy B w szczególności metylowane. Jeśli stan faktyczny portfela jest dość ubogi proszę o zakupienie dobrej multiwitaminy.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie