Zadaj pytanie

Jakie dawkowanie kreatyny jest najskuteczniejsze?

Jakie dawkowanie kreatyny jest najskuteczniejsze? Opinie są różne, że przed i po treningu, albo rano i przed treningiem. Dodam, że moim celem jest wzrost siły.
188
0

Kreatyna to sztandarowy suplement pomagający poprawić cechę motoryczną jaką jest siła. Kretyna wspomaga energetykę wysiłków krótkotrwałych (do około 10s) o dużej intensywności. Organizm samodzielnie produkuje kreatynę, ale jej zasoby są ograniczone i mogą nie wystarczyć na pokrycie olbrzymiego zapotrzebowania energetycznego. W celu poprawy siły najczęściej stosuje się kreatynę okresowo przez 6-8 tygodni w połączeniu z treningami o dużej intensywności, czyli takimi które bazują na szlakach energetycznych, w których fosfokreatyna odgrywa wiodącą rolę.

Najlepiej brać kreatynę w tym czasie w dawce jednostajnej 10 – 15 g na dobę w dwóch porcjach. Pierwszą przyjmuj rano na czczo lub przed treningiem. Pamiętaj żeby nie brać kreatyny blisko posiłku zawierającego białko, gdyż zwiększy to kwaśny odczyn w żołądku, który jest wrogiem kreatyny. Drugą porcję kreatyny przyjmuj obowiązkowo po treningu, ze względu na możliwość nadkompensacji mięśniowych zasobów kreatyny (czyli organizm w wyniku wykonanego treningu odłoży kreatyny więcej jak przed wysiłkiem).

Kreatynę  możesz dawkować w mniejszych ale częstszych porcjach np. 3-5 (po 3-5g) przed posiłkami. W tym schemacie należy zachować większą, obowiązkową dawkę (4-6g) po treningu.

Kreatynę można przyjmować także bez przerwy, szczególnie w potreningowym oknie anabolicznym.  

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie