Zadaj pytanie

Czy beta alanina poprawi moje wyniki na siłowni?

Stosowałem już kreatynę, ale ciągle tempo postępów nie jest zbyt szybkie. Jak wyciskam na klatkę z większym ciężarem po 5 powtórzeniu mam upadek mięśniowy i musze kończyć serię.
200
0

To, co opisujesz świadczy o tym, że organizm nie radzi sobie z zakwaszeniem mięśniowym, do którego doprowadza intensywny wysiłek. Zakwaszenie mięśniowe, wynikające z zbyt dużego stężenia jonów wodorowych (H) w środowisku mięśniowym, to najważniejsza przyczyna upadku mięśniowego, szczególnie w czasie treningów ukierunkowanych na budowanie masy i siły. Organizm radzi sobie z tym problemem ale w ograniczonym zakresie.

W mięśniach występuje substancja – karnozyna, której głównym zadaniem jest redukcja zakwaszenia (wówczas nie następuje upadek i możesz kontynuować serię).  Gdy wysiłek jest bardzo wymagający zasoby karnozyny są niewystarczające. To może ograniczać tempo osiągania efektów treningowych. Wiadomo bowiem, że mięśnie rozwijają się dopiero wówczas, gdy są systematycznie przeciążane, stawiają czoła coraz większym obciążeniem. Następujący przedwcześnie (przed ukończeniem zaplanowanej serii) upadek mięśniowy niemożliwa to. Jedynym sposobem na zwiększenie ilości karnozyny w mięśniach jest suplementacja beta alaniną. Dzięki niej organizm poradzi sobie z zakwaszeniem mięśniowym, co pozwoli zachować progres treningowy. Pamiętaj, że mięśnie rozwijają się dlatego, że są szokowane coraz to intensywniejszymi bodźcami treningowymi. Włączenie beta alaniny do planu suplementacyjnego w okresie budowania masy i siły to bardzo dobry pomysł.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie