Zadaj pytanie

Chodzę na siłownię od ponad roku. Wszyscy zachęcają żebym spróbował beta-alaninę. Jakie jest właściwie jej działanie

128
0

Beta alanina to aminokwas, który poprawia energetykę wysiłkową. Główną przyczyną wysiłkowego zmęczenia mięśniowego, prowadzącego do upadku mięśniowego, jest wzrost zakwaszenia, wynikającego z dużego stężenia jonów wodorowych. Mięśnie radzą sobie z zakwaszeniem za pomocą peptydu o nawie karnozyna, który zmniejsza zakwaszenie, pozwalając trenować dłużej i ciężej. Karnozyna zbudowana jest z beta – alaniny i histydyny. Jedynym sposobem na zwiększenie zasobów karnozyny jest suplementacja beta alaniną.

Żeby odczuć działanie beta alaniny w zakresie wspomagania wysiłku nie wystarczy przyjmować jej w postaci naturalnego pożywienia, gdyż jej zawartość w produktach spożywczych jest zbyt mała. Głównym kierunkiem działania beta alaniny jest odroczenie momentu wystąpienia zmęczenia w czasie wysiłku. A wiadomo, że dla osiągania wymiernych efektów treningowych ogromne znaczenie ma realizowanie 100% założeń treningowych. Co z tego bowiem, że wykonasz 8 powtórzeń z planowanych 12, skoro właśnie te ostatnie powtórzenia są newralgiczne w kwestii zaangażowania mięśniowego, które przekłada się na wzrost siły i masy mięśniowej. Jeżeli więc Twoim celem jest właśnie siła i masa jak najbardziej zachęcam do spróbowania beta alaniny. Ze względu na swoje działanie beta alanina często występuje w składzie przedtreningówek, jako jeden z składników maksymalizujących energetykę wysiłkową.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie