Zadaj pytanie

Czy to są skutki uboczne przedawkowania beta-alaniny?

Koledzy biorą beta alaninę i zauważyłem że na twarzy i innych okolicach ciała pojawiają się czerwone place. Poza tym ludzie często odczuwają przykre swędzenie.
239
0

Skutki uboczne stosowania beta alaniny, o których piszesz to tak naprawdę naturalne efekty jej działania. Beta alanina poprawia energetykę wysiłkową redukując zakwaszenie mięśniowe, które jest główną przyczyną zmęczenia w wysiłkach o dużej intensywności. Kiedy suplementujemy beta alaninę drażni ona także zakończenia nerwowe w skórze co powoduje uczucie swędzenia, mrowienia i lokalnego przekrwienia. Ten efekt suplemenatcji beta alaniną w medycynie określany jest jako parestezje i nie jest niczym niebezpiecznym dla zdrowego człowieka. Jeżeli jednak takie symptomy występują bez suplementacji beta alaniną należy koniecznie skonsultować się z lekarzem, gdyż wówczas mogą one świadczyć o różnych chorobach (np. cukrzyca, urazy nerwów). Wiele osób wręcz chwali sobie ten efekt, gdyż przekrwienie niektórych okolic ciała, oraz towarzysząca temu podsycona termogeneza, nakręca dodatkowo energetykę wysiłkową

Poza tym z przyjmowaniem beta alaniny nie wiążą się żadne groźne zdrowotnie skutki uboczne gdyż organizm wykorzystuje ją do syntezy ważnego ustrojowego peptydu jakim jest karnozyna. Karoznyna, poza zmniejszaniem zakwaszenia mięśniowego, ma zdolność chelatowania metali ciężkich, dzięki czemu zmniejsza ich toksyczność. Ponad to  karnozyna, która zawiera w swym składzie beta alaninę, spełnia w organizmie rolę antyutleniacza i  jest powszechnie stosowana w terapiach antystarzeniowych.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie