Zadaj pytanie

Dawkowanie

Jakie powinno być dawkowanie ashwagandhy żeby lepiej działała?
223
0

Zalecana dawka wyciągu z Ashwagandhy to: 300 – 1000 mg ekstraktu na dzień. Najlepiej przyjmować ją przed snem, ze względu na działanie uspokajające i przeciwlękowe. Dzięki temu Ashwagandha pomaga poprawić jakość snu i następujące w jego czasie regenerację (dzięki m.in. emisji takich hormonów jak Gh czy testosteron). Nie zapominaj, że nocny odpoczynek jest niezwykle ważny w przypadku intensywnych, regularnych wysiłków.

Wybierając preparat Ashwagandhy zwracaj uwagę na stężenie aktywnych związków zawartych w ekstrakcie. Chodzi tutaj o witanolody, którym Ashwagandha zawdzięcza swój adaptogenny wpływ. Jeżeli producent pomija te informacje o składzie produktu to znaczy, że nie ma czym się pochwalić. Stężenie na poziomie 8-9% to naprawdę dużo – takich preparatów szukaj.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie