Zadaj pytanie

Najważniejsze właściwości?

Czytałem różne opinie o ashwagandzie, jakie ona ma najważniejsze właściwości. Pytam bo ostatnio jestem ciągle zmęczony, czasem nie chce mi się iść nawet na trening i może ona mi pomoże?
231
0

Ashwagandha to zioło wykorzystywane w tradycyjnej medycynie indyjskiej od ponad 2 tysięcy lat. Stosowanie jej zalecane było w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego, w problemach z koncentracją i pamięcią, zaburzeniach snu, dysfunkcjach neurologicznych, stanach niepokoju, przewlekłego zmęczenia. Ashwagandhę doceniali szczególnie mężczyźni, którym doskwierały problemy z libido i potencją.

Dziś Ashwagandha przeżywa swój renesans jako silny adaptogen, czyli środek poprawiający odporność organizmu. Suplementacja nią zalecana jest ludziom obarczonym dużym stresem, regularnym wysiłkiem fizycznym. Stosowanie Ashwagandhy zwiększa poziom neuroprzekaźnika GABA, który działając na organizm rozluźniająco i uspokajająco, jest silnym sprzymierzeńcem nocnego odpoczynku. Wspomaga ona regenerację organizmu obniżając poziom katabolicznego kortyzolu, którego zbyt wysoki poziom uniemożliwia regenerację i pełną adaptację potreningową.

Ashwagandha zawiera aktywne związki o nazwie witanolidy. Wykazują one działanie przeciwnowotworowe, odkażające, przeciwbakteryjnie, antyzapalne, obniżające ciśnienie krwi. Poza tym ashwagandha poprawia glikiemię (działanie hipoglikemizujące) wspomaga prawidłową pracę tarczycy.

Jeżeli jesteś od dłuższego czasu zmęczony, nie odnotowujesz postępów w treningu, często przeziębiasz się, warto wspomóc siły organizmu naturalną siłą ashwagandhy.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie