Zadaj pytanie
24 stycznia 2019 15:01

Efekt treningu

Witam od kilku lat ćwiczę na siłowni i zauważyłem gdy zrobię mocny trening zwłaszcza jakieś super serie to na drugi dzień wyglądam jakbym miał spadki czy jest to możliwe czy to jest tylko moja wyobraźnia a może zależy to od genetyki?
153
0

Witam.

Jeśli Twój trening jest dobrze dobrany i zoptymalizowany to zapewniam Cie, ze nie ma powodów do zmartwień. Uczucie tzw "pompy", to krótkotrwały efekt, który mija, bardzo podobnie będzie w przypadku tak jak to sformowałeś „spadków”.  To nie jest katabolizm mięśniowy tylko jest to efekt wycieńczenia i zmęczenia mięśni. Jeśli martwisz się nadal, upewnij się czy nie jesteś przetrenowany,  czy Twoja dieta jest dobrze zbilansowana, a trening wszechstronny i ogólnorozwojowy. Konsekwentnie realizuj założenia, a efekty pojawią się na pewno.

 

Powodzenia

 

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie