Zadaj pytanie

Na treningu nie mam siły...

Hej, często na treningu nie mam siły i jestem senny więc sięgam po przedtreningówki. Jaka będzie najlepsza przedtreningówka, co powinna zawierać w składzie?
298
0

Wysokiej klasy przetreningówka powinna zwierać wszystkie składniki, które pozwolą przeprowadzić trening na najwyższym poziomie. Przedtreningówka to po pierwsze składniki wspomagające energetykę wysiłkową jak: kreatyna, beta – alanina, które decydują o naszych możliwościach w czasie wysiłków ukierunkowanych na budowanie masy i siły (o wysokiej intensywności i krótkotrwałe). W przedtreningówce po drugie powinny zawsze znaleźć się składniki odpowiadające za efekt „pompy mięśniowej” (arginina, cytrulina), które wywołując maksymalny dopływ krwi do trenujących mięśni, stwarzają najlepsze warunki do podejmowania intensywnego wysiłku (lepszy dopływ tlenu, składników odżywczych, energetycznych i antykatabolicznych). Po trzecie przetreningówka to także składniki energetyzujące, które przeciwdziałają zmęczeniu, podsycają emisję hormonów wysiłkowych (m.in. adrenalina), które warunkują naszą gotowość energetyczną. Pobudzający wpływ najlepsze przedtrenigówki zawdzięczają: kofeinie, guaranie, taurynie, wyciągom z żeń- szenia, różeńca górskiego. Gdybym miał wskazać na najlepszą obecnie przedtreningówkę myślę, że będzie to Boogieman firmy trec. Znajdziesz w niej wszystkie wymienione  składniki, wzbogacone dodatkowo o cenne witaminy, minerały (witamina B6, B12, magnez) i antyoksydanty (kwas alfaliponowy ALA), na które organizm podawany ciężkiemu wysiłkowi wykazuje zwiększone zapotrzebowanie (poprawa regeneracji powysiłkowej).

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie