Zadaj pytanie

Co powinna zawierać dobra przedtreningówka

Na rynku są różne produkty z grupy przedtrenigówek. Zawsze szukam takich, po których czuje się maksymalnie pobudzony. Stąd moje pytanie, co powinna jeszcze zawierać dobra przedtreningówka poza stymulantami?
330
0

Dzisiaj producenci prześcigają się w opracowywaniu wymyślnych składów przedtrenigówek. Najczęściej przedtreningówki „wzmacnia” się mocnymi składnikami pobudzającymi, czasem niestety niedozwolonymi. Substancje energetyzujące powinny stanowić tylko jeden z wielu obowiązkowych składników przedtreningówek. Celem przetrenigówki jest maksymalna mobilizacja energetyczna organizmu w celu wykonania założonej pracy treningowej. Często jednak jest tak, że nadmiar, silnych składników pobudzających wywołuje źle samopoczucie (mdlenie, zimne poty, drżenie rąk), które wręcz uniemożliwiają realizację założeń treningowych. Dobra przedtreningówka będzie zawierać bezpieczne składniki pobudzające jak kofeina, żeń-szeń, różeniec górski, tauryna (a nie np. geranium). Dobra przedtreningówka musi koniecznie być wzbogacona o składniki, które będą wspomagać energetykę wysiłków o wysokiej intensywności. Wymienić tu możemy: różne formy kreatyny, beta – alaninę, argininę i cytrulinę. Kreatyna odgrywa kluczową rolę w szlakach energetycznych, które uruchamiane są po wyczerpaniu zasobów ATP, między 3 a 10 s wyczerpujących serii. Beta- alanina pomoże pokonać zakwaszenie mięśniowe, które jest główną przyczyną zmęczenia i upadku mięśniowego w czasie wysiłków o dużej intensywności. Arginina i cytrulina zapewnią pompę mięśniową, która stymulując napływ krwi do pracujących mięśni, zapewni dopływ do nich wszystkich niezbędnych składników do podejmowania intensywnego wysiłku.

Z tego względu szukając dobrej przedtrenigówki patrz na skład produktu, czy poza stymulantami są w nim obecne składniki, które naprawdę pozwolą wykonać ciężki trening, bo samo pobudzenie do tego na pewno nie wystarczy. W mojej ocenie dobre obecnie przedtreningówki to Boogieman, SAW.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie