Zadaj pytanie
6 lutego 2019 12:15

Czy to pomoże mi pozbyć się zbędnego tłuszczu?

Hej. Chcę schudnąć i myślę nad wprowadzeniem do diety białka serwatkowego. Czy to pomoże mi pozbyć się zbędnego tłuszczu?
173
0

Jak najbardziej białko serwatkowe będzie dobrym wyborem w trakcie kuracji odchudzającej. Powodzenie wszystkich odmian proteinowych diet odchudzających wynika z dużych kosztów energetycznych metabolizmu białka. W dużym uproszczeniu, trawienie i przyswajanie białka zwiększa pulę wydatków energetycznych organizmu. Z tego względu chcąc schudnąć zaleca się zmniejszyć podaż węglowodanów i tłuszczu i jednocześnie zwiększyć ilość spożywanych produktów białkowych. Często okazuje się wówczas, że białka w ciągu dnia należy zjeść całkiem sporo i trudno dostarczyć je pod postacią ogólnodostępnych produktów spożywczych jak mięso, jaja, nabiał. Ogromną wygodę i urozmaicenie stanowią odżywki białkowe, których ponad 70% składu stanowią właśnie proteiny. Ja osobiście radzę sięgnąć po białko serwatkowe. Myślę, że warto wyjść z założenia, że jeżeli wybierać produkt wysokobiałkowy to tylko taki, który ma perfekcyjny, pełnowartościowy aminogram czyli skład aminokwasowy. Zawsze zachęcam żeby kupować takie odżywki białkowe, które zawierają proteiny jakich nie ma w codziennych produktach. Białka serwatkowe wchodzą w skład naturalnych protein mleka. Mleko samo w sobie nie jest produktem wysokobiałkowym bowiem zawiera tylko 2-3 % tego składnika pokarmowego. Tylko średnio 15% puli białek mleka stanowią cenne białka serwatkowe. Reszta to szczepy kazeinowe, których duże stężenie znajdziemy w takich produktach jak twarogi, niektóre sery. Białko serwatkowe może stanowić idealny posiłek w ciągu zapracowanego dnia. Wystarczy porcję białka serwatkowego zmiksować dla przykładu z mlekiem, ulubionymi owocami (polecamy: truskawki, jagody, maliny), odrobiną płatków owsianych górskich i łyżeczką masła orzechowego bez cukru i gotowe!. Ogromnym atutem białek serwatkowych jest fakt, że na długo zaspakajają głód, co pomaga opanować apetyt w czasie diety odchudzającej.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie