Zadaj pytanie

Czy bcaa pomoże mi wyjść z tej stagnacji

Ćwiczę od kilku lat w siłowni. Moje treningi są bardzo wyczerpujące. Jakoś ostatnio mam wrażenie, że nie następuje żaden progres. Zastanawiam się nad przyczynami tego stanu. Może to efekt zmęczenia. Czy bcaa pomoże mi wyjść z tej stagnacji, jakie są efekty jego brania?
112
0

Brak postępów treningowych to najczęściej efekt niepełnej regeneracji organizmu. Brak dbałości o kompleksową regenerację potreningową, deficyt snu, w dłuższej perspektywie mogą prowadzić do przetrenowania. Jednym z zasadniczych elementów postępowania potreningowego, obok przyjęcia porcji węglowodanów, jest dostarczenie aminokwasów wysiłkowych, czyli tych, których organizm zużywa najwięcej podczas treningu. Główne aminokwasy wysiłkowe to: glutamina i BCAA. Dla zachowania progresji efektów treningowych szczególnie ważne są aminokwasy BCAA. Główne efekty działania BCAA to: przeciwdziałanie katabolizmowi mięśniowemu, podsycanie procesów energetyki wysiłkowej, odraczanie momentu wystąpienia zmęczenia, stymulowanie anabolizmu mięśniowego. Dla wzrostu adaptacji treningowej istotna jest obecność BCAA po zakończeniu wysiłku. Wówczas występuje w organizmie unikalna możliwość nadkompensacji powysiłkowej, polegająca w dużym w uproszczeniu na odbudowie z nadmiarem. Oznacza to m.in. możliwość odbudowania większych zasobów glikogenu (pod warunkiem obecności węglowodanów), ale także odbudowania grubszych włókien mięśniowych. Odbudowanie grubszych włókien mięśniowych wymaga jednak obecności głównych aminokwasów tworzących ich strukturę – czyli właśnie BCAA.

Jeżeli dotąd nie brałeś BCAA radzę włączyć je do planu suplementacji. Wielokierunkowe efekty działania BCAA podniosą jakość procesów regeneracji powysiłkowej, od której zależy tempo osiągania postępów treningowych.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie