Zadaj pytanie
7 marca 2019 10:43

Hej, mam 20 lat i od kilku miesięcy chodzę na siłownie, żeby zgubić kilka kilogramów.

Hej, mam 20 lat i od kilku miesięcy chodzę na siłownie, żeby zgubić kilka kilogramów. Owszem efekty jakieś są, ale chciałabym to przyspieszyć, stąd czytam o różnych spalaczach tłuszczu. Co powinien zawierać spalacz dla kobiet?
91
0

Witam, włączenie spalacza tłuszczu do planu żywieniowo – treningowego na pewno przyspieszy tempo osiągania wyznaczonych celów. Spalacz tłuszczu dla kobiet powinien zawierać substancje o działaniu termogenicznym, czyli zwiększające produkcję ciepła przez organizm. Proces termogenezy jest bardzo kosztowny energetycznie, stąd organizm zmuszony jest posiłkować się  w jego trakcie tkanką tłuszczową. Wśród głównych substancji termogenicznych obecnych w spalaczach tłuszczu dla kobiet możemy wymienić: kofeinę (z kawy, ostokrzewu, guarany) wyciąg z zielonej kawy, herbaty, ekstrakty z pieprzu,  imbiru. Gdy przyjmujemy je w porze poza wysiłkowej substancje te, stymulując termogenezę, powodują, że organizm zachowuje się tak, jakby był na treningu. Czyli, w dużym uproszczeniu, ponosimy wydatki energetyczne mimo, że nie jesteśmy na treningu. Gdy spalacze tłuszczu dla kobiet przyjmowane są przed treningiem, zwiększają one wydajność energetyczną i ułatwiają spalanie tłuszczu w czasie przemian wysiłkowych. Jedynym przeciwskazaniem w przypadku tej grupy spalaczy tłuszczu dla kobiet są: wysokie ciśnienie, choroby układu sercowo – naczyniowego.

Spośród spalaczy tłuszczu dla kobiet na uwagę zasługuje również CLA. Ten specjalny rodzaj kwasu tłuszczowego blokuje enzymy odpowiedzialne za syntezę nowej tkanki tłuszczowej, chroniąc tym samym przed efektem jo-jo.

Pamiętaj jednak, że najlepszy spalacz tłuszczu dla kobiet nie zadziała, jeżeli nie towarzyszy równoczesnym zmianom żywieniowym i codziennej aktywności fizycznej.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie