Zadaj pytanie
7 marca 2019 10:48

Witam, od kilku lat ćwiczę biegi długodystansowe, a od roku chodzę na siłownię.

Witam, od kilku lat ćwiczę biegi długodystansowe, a od roku chodzę na siłownię. Niestety jakieś 2 lata temu przytyłam i teraz trudno zgubić mi te kilogramy, które ciążą mi w czasie biegów. Jaki będzie dobry spalacz tłuszczu dla mnie?
371
0

Na rynku dostępne są różne grupy spalaczy tłuszczu m.in. termogeniki, lipotropy, karnityna. Biorąc pod uwagę sport, który uprawiasz to, który spalacz tłuszczu będzie dobry zależy od rodzaju podejmowanej danego dnia aktywności fizycznej. Obecnie bardzo modne i skuteczne są termogeniki, które stymulując produkcję ciepła zmuszają organizm do sięgnięcia do zasobów tłuszczowych. Te środki stosuj jednak tylko w dni wolne od treningów biegowych, przed treningami siłowymi. Wywoływane przez nie wzmożone uczucie gorąca, potliwość i pobudzenie mogłyby negatywnie wpłynąć na energetykę długotrwałych wysiłków.

Spalaczem tłuszczu dla Ciebie będzie także karnityna, która  intensyfikuje zużywanie paliwa tłuszczowego w czasie wysiłków wytrzymałościowych. Będzie to dobry spalacz tłuszczu, który przy okazji poprawi wydolność w biegach. Sugeruję stosować dawkę 1000 – 1500 mg na 30 – 60 min przez wysiłkiem (czas zależny od formy suplementu, płynna postać jest szybciej przyswajana).

Poza tym, pamiętaj o piciu dużych ilości wody, która jest najtańszym spalaczem tłuszczu pozwalającym na jego emulgację (rozbijanie na małe elementy). Staraj się wypijać przynajmniej 3 l wody w ciągu dnia, szczególnie w czasie wysiłku. Procesy emulgacji tłuszczu, które są wstępnym etapem jego spalania, ułatwią także środki z grupy lipotropów np. Fat Transporter z Trec. To również dobry spalacz tłuszczu, który ułatwi organizmowi dotarcie do tłuszczu. Porcję tego spalacza przyjmuj 3 raz dziennie z posiłkami.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie