Zadaj pytanie

Zdecydowałem się na drugi cykl kreatyną.

Witam. Zdecydowałem się na drugi cykl kreatyną. Z pierwszego nie byłam bardzo zadowolony, gdyż nie zauważyłem poprawy wyników na poziomie siły. Może robię jakieś błędy w dawkowaniu kreatyny? Ostatnio brałem bezpośrednio po posiłku przedtreningowym oraz przed snem. Czy zmieniać coś?
210
0

Właściwe dawkowanie kreatyny umożliwia maksymalną absorpcję mięśniową kreatyny, a co za tym idzie uzyskiwanie efektów działania tego suplementu. Niestety Twój system dawkowania kreatyny nie był zbyt dobry. Kreatyny nie powinniśmy przyjmować blisko posiłków zawierających białko. Podyktowane jest to tym, że białko to składnik pokarmowy, który szczególnie stymuluje wzrost kwaśnego odczynu w układzie pokarmowym. A ten jest niestety zabójczy dla kreatyny. Pod wpływem kwaśnego pH następuje przedwczesna konwersja kreatyny do kreatyniny, która jest produktem odpadowym, nie mającym żadnego znaczenia w energetyce wysiłkowej. Jeżeli przyjmujemy kreatynę blisko posiłków, to zawsze należy to robić przynajmniej 15 minut przed.

Poza tym sporym błędem było pomijanie potreningowej pory dawkowania kreatyny, która jest tak naprawdę najważniejsza. Po wysiłku występuje w organizmie unikalna możliwość nadkompensacji powysiłkowej, czyli organizm może odłożyć kreatyny w mięśniach więcej jak przed treningiem, co oczywiście będzie przekładało się stosownie większe możliwości wysiłkowe na kolejnych treningach.

Jeżeli zdecydowałeś się na cykliczną suplementację kreatyną radzę Ci przyjąć  następujące dawkowanie tego suplementu w dni treningowe: 5-7 g przed treningiem (przynajmniej 1 godzinę po posiłku) i taka sama dawka obowiązkowo w porze potreningowej, najlepiej w towarzystwie węglowodanów w płynnej postaci (np. Vitargo lub Mac Carb). W dni bez treningu dawkuj kreatynę w porcjach po 3 g, 3 razy dziennie, 30 minut przed posiłkami. Pamiętaj, że warunkiem działania kreatyny jest picie dużych ilości wody.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie