Zadaj pytanie
14 marca 2019 11:16

Postanowiłam na poważne zająć się redukcją tkanki tłuszczowej

Hej. Mam 26 lat, w tym roku postanowiłam na poważne zająć się redukcją tkanki tłuszczowej. Zimą przestałam grać w piłkę ręczną (4-5 treningów w tygodniu), w którą grałam od dziecka i przez to ważę ponad 6 kg więcej niż rok temu. Główną przyczyną zakończenia gry była kontuzja nadgarstka. Pomóżcie, co jest najlepsze na redukcję tkanki tłuszczowej?
101
0

Witaj. Przyrost masy tłuszczowej to częsty problem po zakończeniu okresu intensywnego uprawiania sportu. Tak naprawdę te dodatkowe kilogramy wcale nie musiały wynikać z nadmiaru kalorii w diecie, a właśnie braku aktywności fizycznej. Twój metabolizm zaadoptował się do wysokich wydatków energetycznych wynikających z systematycznych treningów. Gdy zabrakło tego czynnika, pozostała masa niewykorzystanej energii, z którą organizm nie miał co zrobić. A jako, że organizm nie lubi niczego marnować, skrzętnie zmagazynował je pod postacią tkanki tłuszczowej. Nagłe zakończenie gry w piłkę ręczną spowodowało także spore spowolnienie metabolizmu, które dodatkowo zwiększało ilość nadliczbowych kalorii. W momencie przerwania kariery zawodniczej warto od nowa zbudować plan żywieniowy dostosowany do aktualnego zapotrzebowania na kalorie i makroskładniki.

Moim zdaniem zamiast przechodzić na restrykcyjne diety najpierw wróć do jakiejkolwiek aktywności fizycznej, żeby podkręcić metabolizm. To będzie najlepszy i najzdrowszy sposób na redukcję tkanki tłuszczowej. Absolutne minimum to 3 razy w tygodniu. Wprowadź także drobne zmiany w diecie. Zaplanuj sobie 4-6 posiłków na przestrzeni dnia. Zwiększ ilość białka w diecie. Część protein możesz dostarczyć pod postacią smacznej odżywki białkowej. Polecam produkty oparte na białkach serwatkowych np. Whey 100 Trec. Białko znacznie podnosi wydatki organizmu związane z termogenezą. Po wysiłku, szczególnie intensywnym np. sesja w siłowni, przyjmij porcję węglowodanów, które odżywią mięśnie i podtrzymają szybki metabolizm.

W celu redukcji tkanki tłuszczowej możesz wspomóc się jakimś spalaczem tłuszczu. Obecnie bardzo skuteczne są termogeniki np. Clenburexin firmy trec. Ta grupa spalaczy wzmaga przemiany termiczne w organizmie, w trakcie których organizm zmuszony zostaje do bazowania na tkance tłuszczowej.

Poza tym pamiętaj, że podstawą działań ukierunkowanych na redukcję tkanki tłuszczowej jest woda. Staraj się wypijać minimum 3 l wody w czasie dnia. Szczególnie w czasie treningu pamiętaj o właściwym nawodnieniu, od którego zależy spalanie tkanki tłuszczowej.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie