Zadaj pytanie
21 marca 2019 09:54

Może są jakieś bezpieczne kolacje na redukcji?

Hej. Od kilki lat próbuje się odchudzić, stosowałam masę diet. Największy głód dopadał mnie zazwyczaj wieczorem. Przyznam, że przez wiele lat starałam się nie jeść po godzinie 18. Czy to dobra metoda? Może są jakieś bezpieczne kolacje na redukcji?
184
0

Nie jedzenie po  18 to niestety mit, który do dziś funkcjonuje. Owszem, wskazane jest nie jedzenie po 18, ale tylko wtedy, gdy będziesz chodzić spać o 18.30J. To, o której spożywamy kolację na redukcji zależy od planu naszego dnia. Jeżeli kładziemy się spać o 24 to poprzez niejedzenie po 18 wpędzamy swój organizm w stan głodu, który doprowadza do spowolnienia metabolizmu (organizm zamiast spalać woli odkładać). Pamiętaj, głód to wróg skutecznego odchudzania! Prawidłowo zbilansowana kolacja na redukcji pozwoli zapaść w spokojny, regenerujący sen, który jest przyjacielem redukcji i zdrowia.

Kolacją na redukcji może być np. porcja grillowanego łososia (około 120 g) plus 30 g ryżu brązowego i warzywa niskowęglowodanowe (brokuły, kalafior, pomidory, ogórki…). Inna opcja kolacji na redukcji  to: porcja grillowanego fileta z kurczaka (120 g), 30 g kaszy gryczanej, 15 g uprażonych ziaren słonecznika. Jeżeli wieczorem dopadają Cię smaczki na jakieś słodkie frykasy polecam odżywkę białkową – najlepiej opartą na wolnowchłanialnych proteinach kazeinowych – np. Casein 100 Trec.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie