Zadaj pytanie
27 marca 2019 11:58

Hej, od 2 latach uprawiam triathlon

Hej, od 2 latach uprawiam triathlon. Szukam suplementów, które poprawią moją wydolność. Ostatnio sprzedawca w sklepie doradzał mi l-karnitynę. Jakie są opinie o l karnitynie i jak ją dawkować?
317
0

Witaj.

Większość  traktuje l-karnitynę jako jeden z spalaczy tłuszczu. Gdy przeglądamy strony portali internetowych często można natknąć się na opinie, że l katnityna wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Niektóre osoby wyrażają negatywne opinie o l-karnitynie twierdząc, że suplementacja nią nie przynosi oczekiwanego skutku. Żeby jednak doświadczyć odchudzającego wpływu l- katnityny musimy być aktywni! L karnityna wspomaga bowiem zużywanie tłuszczu zapasowego w czasie wysiłków o niskiej/średniej intensywności. I właśnie tutaj dochodzimy do sedna działania l karnityny. Głównym zadaniem l-karnityny jest podsycanie energetyki wysiłków długotrwałych, o umiarkowanej intensywności, w których tłuszcz jest głównym substratem energetycznym. To, że karnityna prowokuje zmniejszanie otłuszczanie ciała to dzieję się jakby „ przy okazji” podejmowania aktywności fizycznej. Z tego względu l karnityna będzie na pewno dobrym suplementem wspomagającym wydolność podczas traiatlonów.

Jeżeli chodzi o dawkowanie l karnityny, w celu poprawy energetyki wysiłkowej, sugeruję przyjmować dawkę 500 – 1500 mg przed wysiłkiem. W przypadku postaci płynnej wystarczy 30 min przed, formę tabletek około 1h .

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie