Zadaj pytanie

Co 2 – 3 miesiące staram się zmieniać trening

Ćwiczę w siłowni od ponad roku. Co 2 – 3 miesiące staram się zmieniać trening. Do końca nie wiem jakie partie mięśni ćwiczyć razem, które osobno.
159
0

Tak naprawdę to jakie partie mięśni ćwiczyć razem zależy od względów indywidualnych, a szczególnie priorytetu treningowego. Priorytet treningowy to grupa mięśniowa, która jest najsłabiej rozwinięta w stosunku do pozostałych. Mięśnie priorytetowe trenowane są wówczas, gdy organizm jest na najwyższym poziomie energetycznym, czyli na początku jednostki treningowej. Jako, że parte priorytetowe wymagają najwięcej uwagi zazwyczaj przeznacza się na nie osobną jednostkę, najczęściej na początku tygodnia treningowego. Dla przykładu, jeżeli Twoją słabą stroną są mięśnie pleców powinieneś ćwiczyć je samodzielnie w poniedziałek. Jeżeli skupiasz się na rozwoju umięśnienia nóg nie wykonuj ich w piątek, po obszernym treningu mięśni grzbietu, gdyż zwyczajnie nie będziesz miał wystarczającej sił by je trenować.

Generalnie można łączyć grupy mięśniowe w dowolnej kombinacji, jeżeli oczywiście jest to mądrze połączone i są brane pod uwagę indywidualne uwarunkowania. Na pewno nie zaleca się na jednym treningu dwóch dużych grup mięśniowych jak np. grzbiet i nogi. Zazwyczaj łączy się grupę większą jak np. klatka, grzbiet, nogi z mniejszymi np. bicepsy, tricepsy, naramienne.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie