Zadaj pytanie
10 kwietnia 2019 14:57

14 Dni 500 kcal

Hej. Próbowałam różnych diet, niestety większość z marnym skutkiem. Myślę o rozpoczęciu 14 dniowej diety 500 kcal. Może ona pozwoli na szybszą utratę zbędnych kilogramów?
321
0

Pod żadnym pozorem nie rozpoczynaj tak skrajnie głodówkowej diety! Bardzo niska podaż kalorii doprowadzi do wahań glikemii (poziomu cukru) i dieta zakończy się efektem jo - jo, czyli finalnie będziesz ważyć więcej niż teraz. Już diety 1000 kcal są wyniszczające, a co dopiero 500 kcal. Skuteczna dieta to trwała zmiana nawyków żywienia polegająca na spożywaniu w regularnych porach posiłków (4-5  w ciągu dnia), picie dużej ilości wody. Dieta 500 kcal spowoduje znaczne pogorszenie funkcji poznawczych i możliwości wysiłkowych. Jeżeli więc np. pracujesz umysłowo, uprawiasz sport będziesz bardzo źle się czuła. Niestety na niski poziom cukru we krwi pierwszy reaguje nasz mózg, który w sytuacji braku glukozy, czyli jedynego dla niego paliwa, nie jest w stanie normalnie pracować. 500 kcal myślę, że nie wystarczy nawet na pokrycie wydatków organizmu związanych z podstawową przemianą materii. Zamiast tak drastycznie ograniczać kalorie znajdź zdrowsze sposoby na ich spalanie: codzienna aktywność fizyczna, zwiększenie podaży białka w diecie, kosztem węglowodanów.

Dieta 500 kcal wywrze fatalny wpływ na Twój metabolizm. Po kilku dniach jej stosowania metabolizm ulegnie ogromnemu spowolnieniu. Przystopowany metabolizm = mniejsze zużycie energii = kumulowanie tkanki tłuszczowej. Tego raczej nie chcesz J.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie