Zadaj pytanie

Warto kupić białko whey?

Hej, od kilku miesięcy ćwiczę w siłowni. Staram się jeść 2g białka na każdy kilogram masy ciała. Czasem jednak brak mi czasu na przygotowywanie posiłków. Słyszałem, że warto kupić białko whey? Jak je brać?
170
0

Jak najbardziej, białko whey, czyli preparat wysokobiałkowy oparty na pełnowartościowych proteinach serwatkowych z mleka, to doskonałe uzupełnianie białka w diecie, szczególnie w treningu sylwetkowym. Wysiłek fizyczny znacznie podnosi zapotrzebowanie organizmu na białko, szczególnie, gdy naszym celem jest budowanie masy mięśniowej. Białko whey jest białkiem pełnowartościowym, czyli zawiera wszystkie aminokwasy egzogenne w idealnych proporcjach, dzięki czemu będzie ono maksymalnie przyswajanie. Poza tym białko whey charakteryzuje się wysoką zawartością aminokwasów wysiłkowych: BCAA i glutaminy, które są bardzo ważne w regeneracji potreningowej.

Białko whey to doskonałe źródło białko szczególnie w pierwszym posiłku oraz po zakończeniu treningu. Rano występuje bardzo przyspieszony metabolizm, stąd organizm przejawia największe możliwości przyswojenia protein. Białko whey z dodatkiem  masła orzechowego to doskonała propozycja na śniadanie. Taki pierwszy posiłek nie będzie działał na organizm usypiająco, wyposażając w energię niezbędną do rozpoczęcia dnia. Drugą porą, w której warto wypić białko whey, to czas po zakończeniu wysiłku, po uprzednim uzupełnieniu węglowodanów i antykatabolików. Białko whey posiada wysoki indeks insulinowy, który wydłuży trwanie i poprawi efektywność potreningowego okna anabolicznego.

Poza tym na bazie białka whey możesz zawsze przygotować szybki posiłek w ciągu dnia, gdy brakuje czasu. Wystarczy zmieszać porcję odżywki  z płatkami owsianymi, porcją ulubionych owoców i pełnowartościowy, zbilansowany posiłek gotowy.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie