Zadaj pytanie
22 maja 2019 15:22

Stosowałam różne diety i brzuch ciągle odstaje.

Hej. Podpowiedzcie jak efektywnie schudnąć z brzucha? Stosowałam różne diety i brzuch ciągle odstaje.
310
0

Witaj.  To, jak schudnąć z brzucha zależy od wielu czynników. Najważniejszą kwestią jest oczywiście odpowiednio zbilansowana dieta. Nieregularne jedzenie, przyjmowanie zbyt obfitych posiłków, szczególnie odbija się na wyglądzie naszego brzucha. Przestaw się na 5 posiłków w ciągu dnia, spożywanych w stałych porach. Staraj się, żeby w każdym z nich była porcja chudego białka (mięso, jaja, twaróg). Ogranicz proste węglowodany jak pieczywo, ryż. Postaw raczej na te wysokobłonnikowe jak chleb razowy, makaron, ryż brązowy. Pij dużo wody, która jest najprostszym spalaczem tłuszczu.

Jeżeli o chodzi o trening mięśni brzucha warto wykonywać go każdego dnia, a nawet jeżeli możesz na to pozwolić 2-3 krótsze sesje w ciągu dnia. Wykonuj proste spięcia brzucha w leżeniu tyłem, w 5-10 seriach po 20 – 30 powtórzeń. W trakcie tego prostego ćwiczenia pamiętaj o utrzymywaniu zaokrąglonych pleców w odcinku lędźwiowym.

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie jak schudnąć z brzucha i w natłoku podejmowanych działań zapominają, że wygląd brzucha zależy także od  kręgosłupa. W odcinku lędźwiowym kręgosłup naturalnie jest wygięty do przodu (lordoza). Gdy jednak lordoza lędźwiowa jest zbyt pogłębiona powoduje ona nieestetyczne wypchnięcie brzucha do przodu, co często jest mylone z nadmiernym otłuszczeniem tego rejonu ciała. W przypadku takiej anomalii warto umówić się z fizjoterapeutą, który dobierze odpowiednie ćwiczenia rozluźniające mięsień prosty grzbietu i wzmacniające mięsień prosty brzucha.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie