Zadaj pytanie

INTERWAŁ NA ORBITREKU?

WITAM,
CZY WG WAS MOŻLIWY JEST DO ZROBIENIA TRENING INTERWAŁOWY NA ORBITREKU? JEŚLI TAK TO PROSZĘ O WSKAZANIA ILE POWINIEN TRWAĆ ORAZ JAK GO WYKONAĆ : ILE SEKUND PRACY I NA JAKIM OBCIĄŻENIU ORAZ ILE SEKUND PRZERWY.
POZDRAWIAM
14577
3


Oczywiście, że tak. 

 

5minut rozgrzania na lekkim oporze.

20 minut podzielone na okresy pracy intensywnej i spokojnej (intensywnie do tętna około 180 i następnie spokojnie aż do tętna 130) 

5 minut wyciszenia organizm. 

 

Pozdrawiam

 

Zobacz również

Precyzyjne spalanie tkanki tłuszczowej

BCAA i inne aminokwasy - dlaczego warto je stosować?

Kreatyna - funkcje o których nie miałeś pojęcia

dodał odpowiedź 31 stycznia 2014 10:56
Witam Ja tam robię trening interwałowy na orbitreku. Wykonuje go po każdym treningu siłowym. A robię go tak: 7 minut rozgrzewki, a potem na przemian 30s na wysokim tętnie i zwiększonym obciążeniu i minutę odpoczynku przy zmniejszonym obciążeniu. Robię tak ok 7 razy i na koniec dobijam do 20 minut na wolnym tempie. Zaznaczam, że w dni gdy nie chodzę na silownię biegam ok 1h w terenie. Bieżnia, rowerek są dla mnie zbyt nudne:) Pozdrawiam
dodał odpowiedź 31 stycznia 2014 17:32
Witam Artur ! Najskuteczniejszą metodą interwałową, którą można spotkać w fitness klubach w USA, jest tzw. protokół Tabaty. Cały trening trwa tylko 4 minuty. W tym czasie, na zmianę wykonuje się wysiłek bardzo intensywny (ile sił w mięśniach i płucach) trwający 20 sekund z odpoczynkiem trwającym 10 sekund. Sekretem tej metody jest to, że uczy ona organizm gospodarować energią w zupełnie inny sposób, przez co tłuszcz zgromadzony w ciele topnieje jak śnieg wiosną. Można także trenować nieco mniej wyczerpująco: np. 30 sekund biec bardzo szybko, a minutę truchtać lub maszerować i całość powtórzyć 10 razy. Co więc wybierzesz na kolejnym treningu: 45 minut monotonnej jazdy na rowerze stacjonarnym, 15 minut treningu interwałowego, czy 4 minuty protokołu Tabaty? Niezależnie od tego, czy na wysiłek poświęcisz 15 czy 4 minuty i tak zyskasz więcej niż pedałując, czy maszerując 45 minut. Nie wierzysz? Sprawdź!
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie