Zadaj pytanie

Stawiać na insulinę czy testosteron i hormon wzrostu po treningu?

Witam,

Mam taką zagwostkę, którą próbuję poukładać. Po treningu siłowym wydziela się anaboliczny testosteron i hormon wzrostu, gdy od razu dostarczymy węglowodany by uzupełnić glikogen mięśniowy, nastąpi wyrzut anabolicznej insuliny, która jednak stłumi działanie testosteronu i hormonu wzrostu. Na co bardziej postawić waszym zdaniem? Czyli, po treningu od razu uzupełnić jednak te węgle jedząc owoc np. kawałki ananasa i po 60 min zjeść pełnowartościowy posiłek czy, jednak od razu po treningu wypić hydrolizat białka, a dopiero jakieś 20 min potem zapodać owoc i po powrocie do domu pełnowartościowy posiłek? BCAA oczywiście stosując w obu przypadkach.
279
0
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie