Zadaj pytanie

Czy w wieku 18 lat mogę stosować suplementy podnoszące poziom testosteronu?

Witam ostatnio borykam się z problemem niedospania, zmienił mi się grafik treningów i i do domu wracam około godziny 23 a rano muszę wstać o 4:30,mam 2 treningi dziennie dlatego czuję się bardzo zmęczony i zauważyłem że mam coraz mniej sił, zastanawiałem się nad kupnem ZMA ponieważ słyszałem że dobrze wpływa na regenerację, czytałem że ZMA podnosi poziom testosteronu a wiem że w moim wieku ( 18 lat ) nie brakuje mi go, zastanawiam się czy przyjmowanie tego suplementu nie zaszkodzi mi, proszę o poradę
352
2
dodał odpowiedź 22 lutego 2014 19:15
Po pierwsze, podnoszenie przez takie suplementy poziomu testosterona jest powiedzmy.. dyskusyjne. A Ty zupełnie tego nie potrzebujesz.
dodał odpowiedź 23 lutego 2014 18:41
W Twoim wieku poziom testosteronu w organizmie jest na wysokim poziomie. To właśnie dlatego suplementy typu Tribulus poleca się osobom po około 25 roku życia, kiedy poziom testosteronu zaczyna powoli spadać. Co do skuteczności ciężko jest powiedzieć. Jedni tego potrzebują i na nich zadziała, inni nie zauważą różnicy. Co więcej - zbyt wysoki poziom testosteronu jest źle odbierany przez nasz organizm, który zamieni go dla równowagi w estrogen - a tego chyba nie chce żaden trenujący mężczyzna - ale to już nie jest kwestia tylko suplementacji ;)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie