Zadaj pytanie

Jak łączyć ćwiczenia

Hej

Mam pytanie dotyczące łączenia ćwiczeń. Od 3 miesięcy zdrowo się odżywiam oraz ćwiczę 3x w tyg. Activ Walk (są to ćwiczenia na bezsilnikowej bierzni) - nastawione ewidentnie na spalenie tkanki tłuszczowej. Widze już pierwsze efekty w postacji straconych kilogramów, jednak nie tracę tyle ile bym chciała w upragnionych partiach ;). Zdaję sobię sprawę że takie ćwiczenia trzeba łączyć z ćwiczeniami na brzuch, pośladki, nogi itd... I tu się robi problem. Nie wiem jak to wszystko ze sobą połączyć. Chciałabym mieć jędre ciało, skórę. Kiedy mam ćwiczyć brzuch, kiedy pośladki, nogi? Czy po takich ćwiczeniach mam jeszcze chodzić na activ walk? Ile razy w tyg. powinnam ćwiczyć aby pozwolić mięśnią się zregenerować?
Jestem początkująca w tym wszystkim i nie wiem jak do tego wszystkiego się zabrać.

Z góry dziękuje za pomoc i odpowiedź.
Pozdrawiam :)
1979
6
dodał odpowiedź 27 lutego 2014 22:24
Witaj, powiem na początku że tłuszcz nie spala się miejscowo lecz z całego ciała. Z jakich miejsc szybciej to już jest niestety uformowane genetycznie. Wszystkie partie ciała wystarczy trenować 1 raz w tygodniu przy czym brzuch można 2-3x. Jak łączyć? Jest wiele rozwiązań. Lecz nie powinniśmy łączyć dwóch dużych partii mięśniowych razem np.Plecy z klatką czy Plecy z nogami. Staraj się łączyć dużą partię z małą.Tak to można dowolnie łączyć ( klatka z bicepsem lub z tricepsem, barki razem z pośladkami ).Unikałbym łączyć brzucha z nogami czy też z plecami. Oczywiście śmiało możesz robić trening areobowy po treningu siłowym ( Activ Walk ) nawet przy spalaniu tkanki byłoby to podstawą, pozdrawiam :)
dodał komentarz 27 lutego 2014 22:51
Dziękuje za odpowiedź :) Czyli mogę trzymać się 3x w tyg Activ walk + ćwiczenia (nawet w dniu w którym idę na Activ Walk?). Czy powinnam robić jakiś dzień przerwy w ogóle od jakich kolwiek ćwiczeń? Gdzieś czytałam że nie zdrowo jest ćwiczyć 7x w tyg.
dodał komentarz 27 lutego 2014 22:58
Aby polepszyć spalanie POWINNAŚ po ćwiczeniach robić Activ walk. Jeśli chodzisz 3x w tyg, są 4 dni przerwy :) Oglądnij ostatni odcinek Michała Karmowskiego i tam jest opowiedziane o przetrenowaniu i czy można ćwiczyć 7x w tyg (taka zachęta :D )Jeśli 3 dni to będzie mało bo będziesz czuła, że stać Ciebie na więcej to śmiało albo dołóż jakieś chodzenie czy bieganie lub rozbij sobie ćwiczenia.
dodał komentarz 27 lutego 2014 23:15
Jeżeli chce jednak ćwiczyć mięśnie pośladków (np. przysiady) można to robić codziennie?
dodał odpowiedź 27 lutego 2014 23:14
Jeżeli chce jednak ćwiczyć mięśnie pośladków (np. przysiady) można to robić codziennie?
dodał komentarz 28 lutego 2014 08:09
2-3x w tygodniu, zależy Ci na zbudowaniu i ujędrnieniu a nie na sile pośladków ;)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie