Zadaj pytanie
1 marca 2014 09:11

ILE GRAM BIAŁKA WĘGLOWODANÓW I TŁUSZCZU NA KILOGRAM MASY CIAŁA???

Aby ułożyć zbilansowaną dietę ile GRAM B/T/WW spożywać na kg masy ciała?
4100
4
dodał odpowiedź 1 marca 2014 09:12
http://potreningu.pl/kalkulatory/bmr wpisujesz wagę wzrost i wyskakuje ;-)
dodał odpowiedź 1 marca 2014 09:28
1-2g białka/1kg
dodał odpowiedź 1 marca 2014 16:08
Witam. Białka 2g Węglowodany 4 do 6g Tłuszcze 1g Pozdrawiam
dodał odpowiedź 9 marca 2014 17:29
Rozumiem, że chcesz zrobić redukcję tkanki tłuszczowej? Oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne(np. na potreningu.pl) i powoli odejmuj od niego kalorie(np. 100 kcal na tydzień). Później obliczasz rozkład makroskładników (białko, tłuszcze, węglowodany). Białko: zapotrzebowanie razy 0,3 podzielić przez 4. Wynik odwierciedla zapotrzebowanie na białko w gramach. Dobrymi źródłami białka jest mięso z niską ilością tłuszczu np. kurczak, ryby, jajka, nabiał, odżyki białkowe. Węglowodany: zapotrzebowanie razy 0,5 podzielić przez 4. Dobre źródła węglowodanów: ciemne pieczywo, owsianka, ryż, makaron(mniejsze ilości), Tłuszcze: zapotrzebowanie razy 0,2 podzielić przez 9. Dobrymi źródłami tłuszczy jest oliwa z oliwek, olej z pestek winogron, orzechy itp. Kalorie i makroskładniki najlepiej liczyć w jakimś kalkulatorze np. na Potreningu.pl Dodatkowo możesz kręcić aeroby, najlepiej po treningu, bo wtedy spala się tłuszcz. Tyle, ile spalisz, tyle musisz uzupełnić z jedzenia.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie