Zadaj pytanie

Czy osiągnę "talię osy"?

Witam, nie jestem specjalistką jeśli chodzi o diety i ćwiczenia... Chciałabym wypracować tzw. talię osy. Czy ćwicząc boczne partie mięśni brzucha i ćwiczenia abs dojdę do tego, czy te pierwsze raczej "poszerzą" mi brzuch? Przepraszam jeśli pytanie jest aż śmieszne...
2300
5
dodał odpowiedź 10 kwietnia 2014 21:03
Nie jest śmieszne kto pyta nie błądzi :) Talia osy mówisz bardzo często jest to uwarunkowane grubością kości i szerokością miednicy. Co do diety deficyt kaloryczny minus 300 na początek. I ćwiczenia dużą ilość powtórzeń 15-18 w 3 seriach wtedy masz pewność że mięsień nie będzie się rozrastal ! Boczne sklony russian twist biegi ogólnie dadzą dużo :) mam nadzieje ze pomogłem jak coś to śmiało pytaj !
dodał odpowiedź 10 kwietnia 2014 21:54
Siema. Od tego czy jest możliwe wypracowanie talii osy jest głownie uwarunkowana genetycznie budowa Twojego ciała, kości itd. Głównie będzie chodziło tutaj o dietę. Jeżeli zrzucisz parę zbędnych kilogramów to kształt klepsydry powinien się powoli zaznaczać. Mowa tutaj o diecie z deficytem kalorycznym (jeżeli nie będziesz wiedziała jak się ustala to pisz - również, jeżeli trochę poszukasz to znajdziesz tutaj na forum pomocne tematy). Na takiej diecie z deficytem nie musisz się za bardzo obawiać o rozrost mięśni, gdyż do tego procesu jest potrzebna nadwyżka kaloryczna (myślę, że mimo iż jesteś osobą początkującą to te przyrosty - o ile w ogóle będą to będą one niezauważalne i nieznaczne). Do tego możesz dodać sesje aerobowe zaczynając od mniejszych ilości np. 2 x 30 min i później sukcesywnie zwiększając długość albo częstotliwość. Jeżeli jeszcze masz jakieś wątpliwości to pytaj (i nie, pytanie nie było śmieszne, nie masz za co przepraszać :)). Pozdrawiam i życzę powodzenia.
dodał odpowiedź 11 kwietnia 2014 10:15
Możesz na maszynie Schmidta założyć tyle ile ci się wydaje ze podniesiesz 2 razy. Mowie tu o klatce. Ewentualnie załóż na sztangę połowę swojej wagi jeśli zrobisz 12 pełnych ruchów spokojnie to znaczy ze podniesiesz do tego +/- 20 kg !
dodał odpowiedź 13 kwietnia 2014 20:52
Pytanie nie jest śmieszne, nie ma śmiesznych pytań sątylko głupie odpowiedzi tak propo. :) Ćwiczenia abs i wszelkiego rodzaju aeroby pomogą moim zdaniem w tym wszystkim oraz odpowiednie ćwiczenia ( czyt. w internecie o ćwiczeniach które dadzą efekt oraz jak je prawidłowo wykonywać ) zadbaj także o spalenie tkanki tłuszczowej, jak pewnie wiesz np. gdy robimy kaloryfer na brzuchu to chociaż byśy zrobili 12312423234 brzuszków codziennie to i tak to nic nie da ponieważ tkanke mamy za dużą i nic to nie da, ja mam np. 10% i brzuch bardzo dobrze widoczny. Podsumowując, ogarnij jeszcze na internecie różne ćwiczenia i rady innych osób oraz weź pod uwagę to co napisałem, pozdrawiam i trzymam kciuki. :)
dodał odpowiedź 20 kwietnia 2014 00:53
mowiac talie osy przychodzi mi na mysl waskie biodra i brzuch, jesli chodzi o trening brzucha to jak najbardizej jednak tylko miesni prostych a nie skosnych, miesnie skosne moga poszerzysz lekko talie a napisalas ze tego nie chcesz, sa specjalne cwiczenia ktore angazuja miesnie ktore odpowiadaja ze wąskość tali Warszawski Koks ( taki kanal na yt) mial nawet o tym filmik wiec zachecam cie do jego oglądania, cwiczenia na abs to tak jak mowie tylko cwicz miesnie proste brzucha a nie skośne. pytanie nie jest wcale smieszne
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie