Zadaj pytanie
5 maja 2014 00:54

Jak pozbyć się mrowienia w stopach?

Witam. Mam 26 lat, 180 cm wzrostu, 85kg, 23% tkanki tłuszczowej. Od 2 lat biegam nieregularnie, 3 razy w tygodniu chodzę na siłownię. Od tego roku mam problem z mrowieniem w stopach, które pojawia się po około 4-5 km, które po kolejnych kilku km uniemożliwia mi dalszy bieg. Czuje, jakbym zamiast stóp miał poduszki. Wcześniej biegałem nawet ponad 2godziny i nie miałem takich problemów. Przeważnie biegam po leśnych ścieżkach w butach przeznaczonych do biegania. Gdzie leży problem ? Za słaba rozgrzewka, zła technika biegu, zła dieta ? Proszę o pomoc, bo obecnie bieganie sprawia mi ból, który utrudnia mi dłuższe treningi.
1278
3
dodał odpowiedź 5 maja 2014 12:08
myj nogi i zmieniaj skarpetki..
dodał odpowiedź 5 maja 2014 23:51
Układ nerwowy się przeciążył, a zwłaszcza zakończenia nerwowe w stopach. Zapodawaj sobie magnez z wit B6 dostępne za grosze w każdej aptece bez recepty. Dawka jak na opakowaniu. Ok. tygodnia i powinno się wszystko unormować.
dodał odpowiedź 8 maja 2014 14:41
Niestety bez diagnozy medycznej nie da się stwierdzić przyczyny mrowienia, może to być niedobór witamin i minerałów, wahania cukru w organizmie, objaw choroby, zła postawa kręgosłupa,ciężkostrawne rzeczy itp. Polecam wizytę u lekarza pierwszego kontaktu lub u lekarza sportowego(jeżeli masz na niego pieniądze. Spodziewam się, że będziesz odesłany do neurologa, albo mrowienie zniknie po podaniu leku.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie