Zadaj pytanie

Różnica pomiędzy Carbo, Dextro i Vitargo?

Które jest najlepsze przed, w trakcie i po treningu? Które się wchłanie najszybciej? Jedyne co wiem to że Dextro jest najlepsze z kreatyną.
3446
0

Witaj

 

Wszystkie przez Ciebie wymienione suplementy węglowodanowe służą do regeneracji glikogenu mięśniowego, który jest wyczerpywany w trakcie intensywnego wysiłku. W związku z tym nie zaleca się spożywania żadnego z nich przed treningiem, a należy polegać na zbilansowanym posiłku bazującym np. na brązowym ryżu.

 

Jeśli nie masz ograniczeń finansowych to najlepszym rozwiązaniem po skończonym treningu jest Vitargo, które szybciej uzupełnia glikogen mięśniowy niż Carbo czy Dextroza. Dodatkowo zawiera elektrolity i sole mineralne, które się niestety wypaca na ciężkich treningach. Jeśli jednak nie chcesz wydawać tyle pieniędzy na odżywki węglowodanowe to pij po treningu carbo bądź dekstrozę. Nie ma tak naprawdę większej różnicy między nimi w działaniu poza smakiem, który niestety w przypadku dekstrozy nie jest zbyt smaczny. W trakcie treningu nie należy dostarczać cukrów prostych (Carbo, Dextroza), a w tym czasie najlepiej sprawdzi się Vitargo, które możesz sobie zrobić w szejkerze i popijać. Z praktyki jednak wynika, że najlepiej w trakcie treningu popijać BCAA aby zabezpieczyć mięśnie przed katabolizmem, a pozwolić organizmowi palić kalorie do końca bez dostarczania węglowodanów w trakcie.

 

Na koniec pamiętaj, że odżywki tego typu jest sens dodawać tylko wtedy kiedy naprawdę masz długie i wyczerpujące sesje. Jeśli twoje treningi są umiarkowane i trwają godzinę to nie ma sensu żeby inwestować w suplementy węglowodanowe, a w tym celu owoc i np. biały ryż w zbilansowanym posiłku potreningowym zupełnie wystarczą.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie