Zadaj pytanie

Jak zmniejszyć mięśnie ud?

Witam,

Jak w tytule moim problemem są mięśnie na nogach. Na początku myślałam, że jest to tłuszcz, który chciałam spalić poprzez dietę 1500 kcal i ćwiczenia- przede wszystkim cardio/ interwały ( hiit) i jazda na rowerze ( nie stacjonarnym), czasem siłowo, ale bez ciężarków. Wykonuję również tabatę, zazwyczaj wybieram burupees i robię przez 8 rund. Wybrałam się do dietetyka na pomiar składu ciała. Okazało się, że w nogach masa tłuszczowa mieści się poniżej pułapu, tzn. jakieś 1.8 kg na nogę. Nie chcę mieć jednak bardziej umięśnionych nóg : mięsień dwugłowy długi jest podkreślony, z boku też widać mięsień dwugłowy- zarysowanie. Chciałabym uzyskać szczuplejsze uda/ smuklejsze , bez dodatkowego nabijania mięśni. Segmental lean, czyli beztłusczowa masa ciała na nodze wynosi 6.5 kg. W najgrubszym miejscu uda ( pod pośladkiem) mam 52 cm. Zastanawiałam się na bieganiem. Jednak z drugiej strony bardzo lubię jeździć na rowerze , ale boję się o dalsze podkreślane mięśni. Zaznaczę, że na "diecie" 1500 kcal jestem od dłuższego czasu, raczej jest to moje przywyczajenie ale z okresami odstępstw w postaci świąt, sporadycznych weekendów. Waże 51 kg przy wzroście 165 cm. Będę wdzięczna za rady, co powinnam zrobić , żeby mięśnie stały się mniej widoczne, po prostu jak się ich trochę pozbyć.

Pozdrawiam, Gosia :)
10545
3
dodał odpowiedź 3 czerwca 2014 16:41
Witam! Przeważnie wszystkim zależy na przyrostach masy a nie ich utracie :) Musisz zblinasować sobię dietę wejść na dietę redukcyjna czyli taka gdzie kalorie spożywane będą mniejze niż twój organizm potrzebuje wtedy będzie zrzucał to co mu nie potrzebne czyli nadmiar mięśni Zapotrzebowanie można łłatwo obliczyć dzięki temu artykułowi http://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne%2C_skł._prod._żywnościowych%2C_%25_bf-t276436.html Białka przyjąc 1.5g ok. no i trening nóg doprowadzać do palenia dużą ilością powtórzeń to nogi "przeadaptują" się na włókna bardziej wytrzymałościowe.
dodał komentarz 4 czerwca 2014 23:18
Ja już od roku liczę spożywane kalorie, opieram się na 1500 kcal - moja dieta została pozytywnie oceniona przez dietetyka. Tylko tak naprawdę nie wiem z czego mam chudnąć, bo na nogach nie ma , aż tyle tłuszczu, więc samą dietą chyba nie za dużo zrzucę, raczej służy to podtzymaniu efektów. Czyli powinnam wykonywać ćwiczenia siłowe z duża liczbą powtórzeń? Ale , czy to nie sprawi, że mięśnie jeszcze bardziej się podkreślą? Czytałam też o katabolizmie, ale nie wydaje mi się to dobrym pomysłem.
dodał komentarz 5 czerwca 2014 14:32
No skoro chcesz mieć mniejsze uda no to właśnie musisz wprowadzić je w stan katabolizmu ;P Duża ilość powtórzeń przepali dobrze mięśnie, powinno zadziałać :)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie