Zadaj pytanie
5 czerwca 2014 12:31

Wystające żebra, co zrobić?

Witam mam niesymetrycznie wystające żebra, nie dość że wystają to prawe żebro jest wysunięte dalej niż lewe, czy są jakieś ćwiczenia które zniwelują tą wadę, a może wystarczy zwiększyć odpowiednio mase mieśniową ?
pozdrawiam Kamil.
(18 lat,183 cm,74 kg, ekto)
11602
3
dodał odpowiedź 5 czerwca 2014 12:53
Nie znam twojej budowy, ale może to też być spowodowane skoliozą. Generalnie na odstające żebra wykonuje się ćwiczenia wzmacniające boczne partie brzucha, aczkolwiek zalecałbym konsultację z rehabilitantem/fizjo.
dodał odpowiedź 5 czerwca 2014 19:02
Hejka, w jednym z filmików z Adrianem Hoffmanem było coś o tym, gdy za bardzo oddychasz płucami (a nie przeponą) żebra mogą się uwidocznić. https://www.youtube.com/watch?v=6xJAeHYYtQo#t=21 Pozdro
dodał odpowiedź 5 czerwca 2014 19:50
Siema. Najprawdopodobniej jest to kwestia bocznego skrzywienia kręgosłupa (jednak mogę się mylić). Jeżeli mam rację to również nie wiem w jakim stopniu masz "rozwiniętą" skoliozę. Ogólnie poleca się wzmacnianie gorsetu mięśniowego, które odpowiadają za odpowiednią stabilizację i prawidłową postawę. Również często najpierw należy wykluczyć przyczynę takiego skrzywienia. Natomiast nie będę Ci rzucał tutaj przykładami bo nieodpowiednio dobrany trening nic nie wniesie a nawet wręcz przeciwnie może tylko zaszkodzić. Polecam Ci, żebyś znalazł dobrego fizjoterapeutę i z nim konsultował się odnośnie tej wady. Natomiast jeżeli masz tak naturalnie wysunięte żebra z prawej strony to niestety nikt nie jest idealnie symetryczny i wydaję mi się, że musisz się przyzwyczaić. Rozbudowanie masy mięśniowej na pewno w jakimś stopniu zmniejszy tą dysproporcję, przynajmniej optycznie. Pozdrawiam serdecznie :)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie