Zadaj pytanie
7 czerwca 2014 13:53

BETA ALANINA NA REDUKCJI ?

Czy warto zażywać beta alanine na redukcji?
523
3
dodał odpowiedź 7 czerwca 2014 14:02
"Beta-alaina jest aminokwasem niebiałkowym (nie buduje białek mięśniowych), pomimo tego może mieć istotne znaczenie dla osób aktywnych fizycznie. Związek ten jest prekursorem karnozyny, dipeptydu o właściwościach buforujących (odkwaszających), której zwiększony poziom w tkance mięśniowej korzystnie wpływa na zdolności wysiłkowe i regenerację. Utrzymanie prawidłowego pH komórek mięśniowych blokuje także aktywność enzymów proteolitycznych, hamując katabolizm. Wszystko to sprawia, że przyjmowanie beta alaniny w okresie redukcji tkanki tłuszczowej wydaje się być zasadne. Aminokwas ten przyjmuje się zazwyczaj przed lub po wysiłku w ilości około 4 – 5g. Po przyjęciu dawki często pojawia się charakterystyczne mrowienie (parestezja), które nie jest objawem groźnym dla zdrowia i nie należy się nim przejmować." Źródło: potreningu.pl
dodał odpowiedź 8 czerwca 2014 15:32
Jasne.. Przyjmuj bete przed treningiem da Ci kopa i fajny dreszczyk :) Ponadto ma działanie odkwaszające a na redukcji dużo białka wiec wydaje sie to mądre połączenie :)
dodał odpowiedź 9 czerwca 2014 14:16
Dzięki bardzo za rady Panowie :)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie