Zadaj pytanie
13 czerwca 2014 17:31

CHEAT DAY NA REDUKCJI?!

Witam. Jako, że ponad 2 miesiące trzymam dietę jutro t.j sobota ew. w niedziele (lepiej dla mnie) planuję zrobić sobię cheat day. Dodam, że raz w tygodniu zjadałem cheat meala, ale do rzeczy. Czy taki cheat day będzie gorszy jeśli zrobię go w jedyny dzień bez treningu czyli niedzielę, niż jeśli zrobie go w sobote? Dzień 30 minut brzucha i 40 minut cardio? Dodam, że jestem aktualnie na deficycie około 200kcal i nie planuje dalej chudnąć, ale chcę do sierpnia utrzymać formę, ew. jeśli nie wytrzymam, wskoczyć już w lipcu na masę. I jeszcze jedno pytanie, czy nie lepsze na taki cheat day będzie wrzucenie na noc np. 200 gram serka wiejskiego lekkiego + 15g migdałów zamiast śmieci? (dodam że na codzień w diecie zjadam 120g takiego serka, ale po odlaniu śmietanki).

Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam. :)
11706
7

Witaj.

 

Jak wnioskuję z Twojej wypowiedzi, formę robisz dla siebie i nie zamierzasz startować, a jedynie utrzymać formę plażową. 2 miesiące przestrzegania rygorystycznej diety to już dobry wynik. To kiedy masz zamiar zrobić cheat Day nie będzie miało większego znaczenia. Fajnie jakbyś w dniu poprzedzającym go i kolejnym po nim skupił się mocniej na diecie i postarał obciąć jeszcze trochę więcej kalorii, a szczególnie węglowodanów. Czego możesz się spodziewać po takim Cheat Day to na pewno chwilowy wzrost wagi. Nie ma się tym jednak co przejmować gdyż będzie to w 90% woda, która zbierze się na skutek dostarczenia sporej ilości cukrow prostych, a także pożywienia pochodzącego z niepełnowartościowych źródeł. Jeżeli tylko będziesz potrafił wyhamować następnego dnia, to po powrocie do diety, waga powinna się unormować w ciągu kilku dni. Bardzo często jednak zdarza się, że po jednym cheat day idziemy za ciosem i kolejny też dopuszczamy, dlatego Cię przestrzegam, że to już nie będzie dobre. Odnośnie korzyści płynących z takiego dnia rozpusty to na pewno poprawa humoru i komfort psychiczny, a także wzrost motywacji do dalszego dążenia do celu.

dodał odpowiedź 13 czerwca 2014 18:07
Myśle, że takim jednym dniem nie ma się co przejmować, nie popadajmy w paranoje. I trochę mi się wydaje, że czekasz na pewnego rodzaju "przyzwolenie" tutaj od komentujących, nie potrzebujesz go, 1 dzień zawsze spoko! :)
dodał komentarz 13 czerwca 2014 19:52
taki cheat day świetnie wpłynie na psychikę, wpłynie korzystnie na poziom trypsyny forma się nie pogorszy. Aktualnie jestem już na koncówce redukcji, była to moja pierwsza poważna redukcja ( dla mnie to AŻ 11 kg, z 87 na 76) ale jeszcze zostało trochę tłuszczu do dopalenia, jestem bardzo dumny z kabli na brzuchu itd ale nie rezygnuję z cheat day, zdarzał się i raz w tygodniu (przyznaję że i czasem z piwkiem lub czterema)
dodał komentarz 13 czerwca 2014 19:54
czasem zdarzał sie raz w tygodniu* (tak bywało) ale generalnie starałem się robić co 12 dni
dodał odpowiedź 14 czerwca 2014 06:37
Ja mam trochę inne zdanie, trzeba rozważyć cheat meal, czy też cheat day na dwa sposoby. Po pierwsze, jeśli chodzi o "widoczne" efekty redukcji po takim cheat day'u to jak najbardziej ma on negatywny wpływ i nie powinno się go stosować. Po drugie, jeśli chodzi o inne kwestie, należy oczywiście wziąć pod uwagę, że może być to bardzo fajne ładowanie akumulatorów psychicznych - po całym tygodniu reżimu diety, pozwalamy sobie na coś miłego. Poczytaj tutaj więcej na ten temat: http://potreningu.pl/kobieta/artykuly/1725/czy-cheat-meal-lub-cheat-day-w-trakcie-trwania-redukcji-moze-mi-zaszkodzic. Decyzja należy do Ciebie, wszystko jest sprawą indywidualną, ja zawsze rezygnuję z oszukanych posiłków czy też całych dni, ze względu na to, że osobiście widzę po tym więcej minusów niż plusów.
dodał odpowiedź 22 czerwca 2014 01:08
Ja stosuje cheat day co 10-14 dni i wychodzi mi to na dobre więc jak raz w miesiąc zrobisz to nic ci nie będzie. W ten dzień możesz jeść co chcesz "jedz jak by nie było jutra'.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie