Zadaj pytanie

Czy w ciąży można robić przysiady?

Witam. Jestem w 6 miesiącu ciąży i póki co nic jej nie zagraża. Przed ciążą chodziłam na siłownię 3x w tygodniu i trenowałam z obciążeniem. Czasami zdarzają mi się bóle podbrzusza, które promieniują w okolice pachwin, prawdopodobnie w wyniku rozciągania się więzadeł. Czy w takiej sytuacji mogę wykonywać normalnie przysiady? Jesli tak, to w jakich seriach najlepiej? Chciałabym zadbać jednak o kształt pośladków , które niestety uległy drobnemu zniekształceniu. Czy to prawda, że przysiady wykonywane w czasie ciąży mogą być pomocne przy porodzie?

Pozdrawiam
11563
1

Witaj.

 

Jest wiele powodów dla których kobiety w ciąży powinny ćwiczyć. Mowa tu oczywiście o paniach bez przeciwskazań lekarskich. Udowodniono, że panie aktywne w okresie ciąży rzadziej uskarżają się na bóle pleców i obrzęki. Mają więcej energii oraz szybciej wracają do pełni sił po porodzie. Jeśli więc lekarz wyraził zgodę na twoje treningi, działaj. Ważne jest abyś ustaliła z lekarzem czas trwania i częstotliwość takich treningów. Unikaj ćwiczeń wymagających gwałtownych ruchów lub podskoków. Nie rób ćwiczeń grożących utratą równowagi lub urazem brzucha. Pytasz o przysiady, które oprócz tego, że wzmacniają mięśnie nóg, to jeszcze poszerzają miednicę, co jest szczególnie ważne w tym okresie. Przysiady wykonuj koniecznie z oparciem, może to być piłka Physioball lub zwyczajna ściana. Przystępując do ćwiczenia oprzyj się plecami o ścianę lub piłkę, przy czym piłka powinna się znajdować na wysokości odcinka lędźwiowego. Rozstaw twoich nóg nie powinien być zbyt szeroki. Opierając się o ścianę lub piłkę, pomału uginaj kolana, nie schodź jednak zbyt głęboko, kąt 45 stopni wydaje się być odpowiedni. Przysiady wykonuj w seriach o dużej ilości powtórzeń. Nie stosuj obciążeń. Aby zwiększyć intensywność ćwiczenia, możesz zatrzymać się w przysiadzie kilka sekund i pomału wrócić do pozycji wyjściowej. Możesz również odpowiednio wydłużać fazę schodzenia w dół oraz fazę wyprostu.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie