Zadaj pytanie

Redukcja bez spadku mięśni jakie i ile cardio?

Więc jak w temacie Redukcja ważę 79kg/177cm w 3 tygodnie 3 kilo w dół i mięśnie rosną co mnie cieszy.
Jem codziennie warzywa z ryżem(100g) i piersią z kurczaka(220g) razem około sporo jabłek i bananów1800-2000 kcal (140-150g bialko 230g ww i 50g max tłuszczy Białko trec 100 w uzupełnieniu diety do tego około treningowo bcaa activlab przed i w trakcie 15g i w trakcie 15g . Niestety mam pracę na 4 zmiany i nie mogę jeść regularnie. Trening siłowy 3 razy w tygodniu około 10-12 powtórzeń w serii (1h30min około trening) brak cardio bo nie wiem jakie i ile czasu żeby nie doprowadzić do katabolizmu. Jakieś porady co do jedzenia co unikać co jeść? Uwagi spostrzeżenia może jakieś suplementy z góry dziękuje:)
386
0

Witaj.

 

Zacznijmy od odżywiania. Jeść zdrowo, a mieć zbilansowaną dietę ukierunkowaną na osiągnięcie konkretnego celu sportowego to jest różnica, choć w tym pierwszym przypadku wszystko zmierza w dobrą stronę. Przede wszystkim powinieneś usystematyzować odżywianie i nie tłumaczyć się pracą 4-zmianową ponieważ noszenie pojemników z jedzeniem to nie jest żadna nowość i każdy nastawiony na sukces tak robi. Warto by było ustalić też stałą liczbę posiłków w ciągu dnia np. 5-6 i trzymać w miarę równe odstępy czasowe miedzy nimi np. 2,5 – 3h. Z tym że waga spadła w dół i mięśnie rosną to nie do końca tak. Po prostu w początkowej fazie redukcji bardzo często pozbywamy się wody podskórnej i daje to efekt poprawy wyrazistości sylwetki, a co za tym idzie wrażenie większych mięśni. Co do treningu, trzymanie się sztywno 10-12 powt. też nie do końca się sprawdza. Taki zakres uniemożliwia nam dźwiganie dużych ciężarów w takich ćwiczeniach jak wyciskanie sztangi leżąc, wiosłowanie, wyciskanie na barki, przysiady itp., a jak pewnie wiesz używanie dużych ciężarów ma niebagatelny wpływ na utrzymanie masy mięśniowej, gdyż nasz organizm optymalizuje poziom tkanki mięśniowej i jeżeli nie musi to nie utrzymuje jej na wysokim poziomie (brak dużych ciężarów) bo do pokonywania oporu potrzebuje mniej mięśni, które zużywają sporo paliwa (kalorii). Jeżeli chcesz włączyć do treningu aeroby to możesz zacząć sobie od 20 minut orbitreka lub marszu na bieżni pod górkę po każdym treningu siłowym. Dodatkowo 1x w tygodniu 45min cardio w dzien wolny od treningu silowego. Ten czas oraz liczbę sesji cardio będziesz sukcesywnie zwiększał. Jeżeli chcesz nieco poprawić suplementację to warto pomyśleć na początku o jakimś spalaczu, osobiście mogę Ci polecić Clenburexin, na pewno pozwoli Ci dopalić jeszcze więcej tkanki tłuszczowej.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie