Zadaj pytanie

Problem z klatką piersiową (zdjęcia)

Hejo. Mam problem z budową mojej klaty. Jestem teraz na masie, mam 178cm wzrostu i 69kg wagi (jeszcze 3 miesiące temu 62kg). Ogólnie jestem zadowolony ze sposobu, w jaki buduje się moje ciało, poza właśnie klatką (i ew. przedramionami, które pozostają dość wąskie).
Jeśli chodzi o klatkę, to mam dość dobrze umięśnioną jej dolną część, ale słabiej górną, przez co wygląda ona z profilu na taką wypchniętą i szpiczastą. Zamieszczam zdjęcia:
http://i.imgur.com/Vg2cdaa.jpg?1
http://i.imgur.com/DrmhksO.jpg?1?1111
http://i.imgur.com/dvBLaVO.jpg?1?4809
(na czerwono zaznaczyłem partie, które są właśnie słabo umięśnione).

Klatkę robię raz w tygodniu razem z tricepsem i barkami, a wygląda to tak:
- wyciskanie sztangi na ławce poziomej 4x10
- wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim 5x10
- dipy 4xmax (zwykle 5 powtórzeń)
- rozpiętki na skosie dodatnim 4x10

Taki plan na klatkę stosuję. Czuję po takim treningu zakwasy, jednak mam wrażenie, że górna część nie pracuje tak intensywnie i stąd też ta dysproporcja. Od razu zaznaczam, że dietę mam dopiętą i o nią nie musicie pytać ;) Co więc powinienem zrobić, żeby wyrzeźbić ładną, męską klatę typu fitness?
1650
8
dodał odpowiedź 18 czerwca 2014 15:32
moze sprobuj fbw czesciej i mniej pozdro
dodał odpowiedź 18 czerwca 2014 15:58
Siema. Co ja mogę zaproponować to rozpoczynanie treningu klatki od wyciskania na ławce ze skosem dodatnim. Możesz kombinować z powtórzeniami (czasami robić mniej pow. większym ciężarem a czasami bardziej w przedziale hipertroficznym ok. 12) i robić co jakiś czas hantlami/sztangą. Do tego staraj się o progresję ciężaru na tych danych ćwiczeniach. Ewentualnie możesz dorzucić kolejny trening klatki w tygodniu. Lżejszy, głównie oparty o trening górnej partii mięśnia piersiowego. Też zwróć uwagę na technikę podczas wyciskania na skosie górnym, nie wyginaj się za bardzo, nie zaokrąglaj za bardzo pleców, staraj się być w jednej, stabilnej pozycji przez całą serię, ponieważ zmiana pozycji może spowodować, że będziesz angażował inną cześć klatki piersiowej a przecież zależy Ci na rozbudowie górnej. Łopatki ściągbięte za siebie, klatka wypięta do przodu. Może być tak, że za dużą pracę u Ciebie wykonują barki podczas wyciskania. Także tak jak napisałem - technika. Nie prostuj łokci do końca itd. Też pilnuj, żeby ten skos dodatni nie był zbyt duży (tak do 45 stopni jest w sam raz), gdyż wtedy również bardziej angażujemy mięsień naramienny. Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem. W razie pytań pisz. Pozdrawiam :)
dodał odpowiedź 18 czerwca 2014 18:25
Bartek Kuczyński, Dawid Moremski, dzisiaj miałem trening klatki, zastosowałem się do Waszych rad i od razu czuję poprawę :D Ćwiczyło się lepiej, górna część była fajniej "spompowana" niż zawsze, ogólnie chyba mój najlepszy trening klatki jak dotąd :)
dodał odpowiedź 18 czerwca 2014 18:26
rozpiętki na bramie i na maszynie z łokciami delikatnie niżej nadgarstków, + wygląda mi to na ginekomastię, przyłóż się do klaty i zredukuj trochę tłuszcz
dodał komentarz 18 czerwca 2014 18:37
Ginekomastia to nie jest na 100%, pytałem się lekarza to powiedział, że to na pewno nie to. Zrobiłem takie zdjęcia, które będą pokazywały to w jak "najgorszy" sposób, na żywo wygląda to dużo lepiej ;p Myślę, że intensywniejszy trening klatki jak wyżej wystarczy. Tłuszczu na razie nie będę redukować, gdyż mam go na poziomie mniej więcej 15%, a jeszcze chcę przybrać trochę masy ;p
dodał komentarz 18 czerwca 2014 21:22
ale trochę niższy bf zdecydowanie poprawi wygląd klaty, bo nie oszukujmy się ale "wypukła" jest na dole ze względu na tłuszcz, a o nabitą górę trzeba trochę dłużej powalczyc
dodał komentarz 18 czerwca 2014 22:07
Dlatego już niedługo planuję redukcję :) Ale na razie jeszcze trochę "pomasuję", coby po wycince trochę tego ciała było ;d Na razie tak to wygląda http://i.imgur.com/Diu9UKr.jpg więc chyba z tym tłuszczem jakiejś tragedii nie ma :)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie