Zadaj pytanie

Trening obwodowy

Witam ,
Chciałbym uzyskać odpowiedz na pytanie : Czemu w treningu obwodowym przerwa między ćwiczeniami wynosi 30-60sek. zaś między obwodami 1-4 min ?
Wiem że organizm potrzebuje chwilę na adaptacje do intensywnego wysiłku. Ale co tak dokładnie się dzieje w naszym organizmie , jak regenerują się komórki i jak działa nasz organizm .
Pozdrawiam
Arek
179
2
dodał odpowiedź 23 czerwca 2014 08:42
Robi się mniejsze przerwy aby mocno rozbudzić układ nerwowy i krążenia. Jeśli mieśnie nie będą pracować odpowiedni intensywnie krew nie będzie odpowiedni szybko do mięśni docierać nie będzie przyspieszonej akcji serca nie będzie zmęczenia rozerwanych włókien mięsniowych (do czego podczas buduwy masy się dąży) i nie będzie odpowiedniego bodźca dla mięsni jak i dla CUNu (centralny układ nerwowy)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie