Zadaj pytanie

Odcina mi "prąd" w 34 zaplanowanego treningu.

Witajcie
Parę słów o mnie:
waga 70kg, wzrost 170cm, 29 lat, szczupły z lekkim brzuszkiem
jem 2600 kcal 140g B, 305gW, 87gT.

Przed ćwiczeniam od rana jem conajmniej 3 posiłki - healthy foods. Przed treningiem jem z godzinę przed a i tak jak robiłem np. Rushfit (ala crosfit) czy P90X czy siłownię po około 40-50 min treningu mam taką zapaść, nie wiem jak to nazwać, odcina mi "prąd", nie mam mocy momentalnie i odrazu che mi się spać. Przed ćwiczeniami mam energie a potem klapa. Nieraz nie końyłem płyty P90X bo nie dawałem rady sercem to robiłem przerwy ale i tak po 40 około minutach jest ten moment kiedy dostaje zadyszki jak Pudzian i momentalnie bym poszedł spać.
Co zrobić, żebym nie miał tych "zgonów"? Może mam za dużą intensywność treningową i serce nie wyrabia?
450
1
dodał odpowiedź 2 lipca 2014 20:58
Witaj, Jeśli na crossficie masz tzw. odcięcie to nic dziwnego, w końcu crossfit to trening siłowo-wytrzymałościowy. Ale jeśli masz problemy z oddychaniem przy wolnych ciężarach, maszynach na siłownii. To ja już bym był troszkę zaniepokojony. Jeśli problem także występuje przy mało intensywnych ćwiczeniach, jak najszybciej udaj się do lekarza rodzinnego, a potem do kardiologa. Jeśli masz tzw. odcięcie tylko na siłowo-wytrzymałościowym to przeanalizuj swój trening i daj czas organizmowi zarówno na regeneracje jak i trochę czasu wolnego. Zmniejsz także intensywność. Pozdrawiam :)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie