Zadaj pytanie
28 października 2013 10:10

Ile BTW dla biegacza ?????????????

Witam, moje pytanie jaka dieta dla biegacza ile B/T/W ?? skończyłem treningi siłowe z powodu problemów z kręgosłupem, lekarz kazał mi przestać dźwigać ciężary, i wybieram bieganie + lekkie treningi z ciężarem własnego ciała..kondycja myślę że nie jest zła pierwszy trening biegałem 30 min bez przerwy :) proszę o pomoc co do odżywiania bo przy masie na siłowni to było całkiem inaczej :D
505
4

W przypadku ustalania proporcji między przyjmowaniem białek / tłuszczy / węglowodanów powinniśmy się kierować przede wszystkim tzw. całkowitym wydatkiem energetycznym. Zwykle białka w diecie powinny zawierać się w 1,2 do 1,8 g / 1 kg masy ciała, tłuszcze 0,2 – 1,2 g / 1 kg masy ciała a węglowodany od 5 do 10 g / 1 kg masy ciała, ale to teoria którą trzeba ściśle powiązać ze stylem życia, czyli z wykonywaną pracą oraz zakładanym treningiem. 

dodał odpowiedź 17 listopada 2013 13:17
Witam, uważam, że dobrym rozwiązaniem dla Ciebie będzie trzymanie przede wszystkim dziennego bilansu kalorycznego na poziomie Twojego zapotrzebowania. Jeśli chodzi o proporcje makroskładników to zdecydował bym się jednak na większą ilość białka, powiedzmy 2.5g na kg masy ciała, tłuszcze 0.2-1g, natomiast całą resztę brakujących kalorii z węglowodanów. Dlaczego 2.5g białka? Ponieważ Twój organizm będzie bardzo narażony na spalanie masy mięśniowej i dobrym rozwiązaniem, aby przynajmniej trochę temu zapobiedz jest spożywanie większych ilości białka. Pozdrawiam, Michał Porada
dodał odpowiedź 22 listopada 2013 22:28
Myślę, zę standardowe wartości będą ok.
dodał odpowiedź 22 listopada 2013 22:28
I wg mnie bilans kaloryczny na +
dodał odpowiedź 30 listopada 2013 18:14
Zależy co chcesz osiągnąć przez bieganie.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie